Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fellebbeznétek ebben az esetben?

Fellebbeznétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Nem Magyarországon tanulok és már megjöttek a fősulis eredményeim. Arra a helyre, ahova a leginkább szerettem volna menni, nem vettek fel. 90 embert vettek fel, én vagyok a 147. ...(500 emberből) :/ Azt mondjak, h mindenképpen fellebezzek, mert h ebből a 90 emberből rengetegen elmennek másik fősulikra ugyanarra a szakra, amire én is jelentkeztem. Az lenne még a kérdésem, h pl tegyük fel, h csak 10 embera 90ből máshova megy, akkor elvileg azokat veszik előre, akik fellebbeztek vagy akik a pontszám alapján a sorban vannak? Nagyon szépen köszi előre... igazából nem bizom benen, majd jövőre megprobálom :) csak szeretném tudni, h h is van ez :))
2011. jún. 30. 13:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Ezek szerint akkor ez egy ideiglenes rangsor, tehát nincsenek kihúzva belőle azok az emberek, akik más helyre is jelentkeztek, és akár fel is vehették őket oda. Ebben az esetben még felesleges fellebbezned. Amint meglesz a végleges rangsor, akkor tudod meg, hogy bekerültél-e, azután van értelme fellebbezni esetleg. Bár a te külföldi rendszereddel nem vagyok tisztában, főleg nem azzal, hogy mi alapján lehet fellebbezni, és hogy ez mit is takar, de akkor megpróbálnám.

Magyarországon ezzel a fellebbezéssel olyan tapasztalatom van, hogy a középiskolai végleges rangsorok után, ha valaki még mindig nem fért be az osztályba, akkor egy kis protekcióval, paraszolvenciával a lista legvégén álló egyént is felvették, mert kibővítették pár fővel a keretet.

2011. jún. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!