Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg szükséges majdnem...

Tényleg szükséges majdnem minden évben megreformálni az oktatást?

Figyelt kérdés

Én már ugyan nem vagyok benne az újba de már a 10.eseknek is kötelező:


Kötelező érettségizni egy természettudományos tárgyból, úgy hogy a földrajzot nem választhatja senki. Most ez is minek? Én jogásznak készülök de pl nekem minek kellene a biológia vagy fizika , kémia?? Fölösleges.

Így van olyan aki 6 tantárgyból kell érettségizzen.

Volt olyan javaslat is hogy a biológiát sem választhatják hanem csak kémia fizika. Miért kell a gyerekkel jobban kiszúrni?


Aztán 60 óra közmunka. Lehet azt mondjátok lusta vagyok, nem nem vagyok lusta de szerintem ez már sok. Tanuljon a gyerek + még 1 tantárgyra + még közmunkázzon mellette + tanuljon a rendes órákra is.


Nektek mi a véleményetek?


2011. jún. 30. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

még maguk az államtitkárok sem tudják, mit akarnak.


főleg az olyanok hozzák és fogadják el a törvényeket, akik világ életükben nem tanulták ezeket a tárgyakat, vagy egyáltalán lenne valamilyen diplomájuk.

2011. jún. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon helyes a kormány javaslata, főleg a közmunkás, végre lesznek szép parkok és a közterületek is rendben lesznek és a fiatalok nem a facebookon töltik el azt a sok időt...
2011. jún. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az önkéntes munka szerintem is nagyon jó ötlet!! Heti 2-3 órát mindenki kibír, illetve úgy halottam sok lehetőség közül lehet majd választani. Pl idősek otthona, kórház, vagy park gondozás stb. Ezzel nincs gond, ha már a szülőknek sajnos egyre kevesebb idejük van értékeket nevelni a gyerekekbe, akkor itt az idő, hogy kinyissák a szemüket az elszállt gyermekek és lássanak olyat, amitől kicsit helyrekerül az értékrendjük. Egyébként nem úgy kell ezt felfogni, mint valami hatalmas terhet, sokkal inkább pl úgy, hogy az idős emberek mennyire örülnek a fiatalok segítségének/jelenlétének minden egyes héten az otthonban, akiknek lehet mesélni, lehet ismerkedni, beszélgetni végre új arcokkal... új infókat, pletykákat megtudni a külvilágról. Szerintem ez egy nagyon is hálás feladat. Vagy pl kórházba vinni legalább heti egyszer egy kis életet, mosolygást. Ha én csak látogatóként megyek, akkor is megkérdezem az egész kórtermet szükségük van-e valamire. Combig begipszelt öreg néni aki csak a villáját szeretné elmosogatni, de képtelen rá tudod milyen hálás tud lenne annyiért hogy megfogod azt a villát és elöblíted?

Ha egy parkot "építetek", akkor pont azért jó dolog, mert valami maradandót alkottok, büszkék lehettek, hogy ti csináltátok és dagadhat a melletek, amikor valaki megdicséri, hogy milyen szép ez a hely! Ehhez így kell hozzáállni! Csináltok valami hasznosat a társadalomért, láttok valami újat, tapasztaltok olyan dolgokat, amiket sokan amúgy nem tapasztalnának, pedig az ÉLEThez tartoznak és nem csak otthon ültök céltalanul az internet előtt. Én örülnék, ha nekem lenne ilyesmire lehetőségem, illetve ha nekünk kellett volna ilyet gimiben csinálni! Egyszerűen csapatépítőként, új élményként kell megélni, nem úgy, hogy "fuuujj ez mennyire sz*r, és már most utálom, pedig még nincs is, és amúgy is tök fölösleges, és csak rabszolgamunkára jók a fiatalok, stb." Légy egy kicsit nyitottabb!


A természettudományos érettségikkel fogalmam sincs mire akarnak kilyukadni, majd meglátjuk...

Egyébként az oktatási rendszert nem kéne évente megújítani, ha kitalálnának végre valami olyat, amivel visszahozzák a színvonalat a magyar oktatásba! Amíg ez nem sikerül, addig tapogatóznak!

2011. jún. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A közmunkát én sem látom rossznak, HA tanítási idő alatt csinálhatják. Azzal szerintem csak rontanának a fiatalság morálján, ha kötelezően 7-8 óra iskola után, ahelyett, hogy a barátokkal pihennének és kikapcsolódnának, még 3 órát lenyomnak valahol...

Ha mondjuk a tavaszi, őszi, téli szünetből lecsippentenének egy-egy napot és azt illesztenék be valahova a tanévbe, és a gyerekek úgy fognák fel, hogy dejó nincs tanítás, akkor talán szívesen is dolgoznának!


A természettudományos marhaságnak nem látom értelmét.

Fogalmam sincs mit akarnak ezzel elérni.

2011. jún. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jó a közmunkával nagyrészt egyet értek, az érvek alapján tényleg nem lehet rossz.

De természettudományos tárgyból miért kell érettségizni? úgy hogy a földrajzot nem engedik választani? sőt lehet hogy a biológiát se?

2011. júl. 3. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!