Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudom az érettségi...

Hogyan tudom az érettségi pontajimat beszámíttatni?

Figyelt kérdés
informatikából van közép szintű érettségim, jövőre megyek emeltre. ha az emelt rosszabbul sikerül mint a közép akkor vihetem tovább az emeltért kapható plusz pontot, illetve a közép pontjait, vagy csak akkor vihetem az 50 plusz pontot, ha az emelt pontjait visze?
2011. jún. 16. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Természetesen csak akkor kaphatod meg az emelt után a pluszpontokat, ha a pontvivő tárgyaid közé is az emeltet nézik (a 2 "főtárgyad" egyike).

Ha az emelt szintűdet nézik a pontvivők közé, attól még lehet, hogy az érettségi átlagolós részbe a középszintűd beleszámíthat, ha így jobban jársz.

Pl. írsz egy 100%-os közepet, és egy 99%-os emeltet, ezenkívül van még egy 100-as matekod mondjuk. Akkor a pontvivő tárgyasokhoz nézik az emeltet infódat, és a matekodat (199 pont), mert így jár mellé az 50, az érettségi átlagolóshoz pedig a 100%-os közepedet veszik be.

2011. jún. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Na ez nem volt túl jó példa, mert ilyenkor szinte tuti, hogy duplázol, de ha mondjuk az összes többi érettségid is 100% lenne, akkor az átlagolóshoz a közepedet néznék, mert az jobb, mint a 99-es emelt. :)
2011. jún. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!