Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gépészmérnökökhöz néhány kérdés?

Gépészmérnökökhöz néhány kérdés?

Figyelt kérdés
Mennyire volt nehéz elvégezni a szakot,milyen jegyekkel és mennyit kellett tanulni érte?Írjátok le azt is, hogy középiskolában milyen tanulók voltatok (főként matek,fizika,de 1-2 magolósabb tárgyra is kíváncsi vagyok).És még annyi, hogy hol végeztetek?
2011. jún. 16. 10:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,hogy én válaszolok,mert én ugyan nem vagyok gépészmérnök,de én is gépész akarok lenni,valamint azt látom,hogy már régóta ki van írva a kérdésed.

Amit hallottam róla,hogy rengeteget kell tanulni.A matek tanárom azt mondta,hogy az egyetemen fél év alatt annyi matekot fogok tanulni,mint a gimnáziumban 4 év alatt.A matek és a mechanika a két buktató tárgy.Hallottam olyanról,aki négyes emelt szintű matek érettségivel ment oda és éppenhogy elvégezte,de ez szerintem baromság.Én már tudakozódtam egy két mérnöktől,akik azt mondták,hogy nagyon nehéz,de leginkább az akaraton múlik,már,ha nagyon nem tévesztett pályát az illető.Igazából,szerintem azon kívül,hogy felkészüljek lelkileg a tanulásra,másra nem igazán jó.Szóval,ha igazán mérnök akarsz lenni,akkor inkább azzal kell foglalkozni,hogy mit tanulhatsz erről.

2011. jún. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Én még benne vagyok a mókuskerékben, most leszek harmadéves. Nehezet kérdezel, mert ez egyénfüggő. Valaki pár óra alatt megrajzol olyan dolgokat, amikre másnak egy nap kell, de egy kétoldalas szöveget tanul órákig. A matek nem annyira vészes, ha leteszi az ember a fenekét, meg tudja tanulni. Szerintem a szakirányválasztásig a kettes is nagyon jó jegy. :)

Középiskolában jeles tanuló voltam, kitűnőre érettségiztem, de itt ezt a kutya nem nézi. :)

2011. jún. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!