Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jó ha az alábbi könyvekből...

Jó ha az alábbi könyvekből tanulok emelt törire?

Figyelt kérdés

90%-os vagy afölötti emelt törit szeretnék írni/felelni és Nekem ilyen könyveim vannak.


Száray Miklós Történelem I.

Száray Miklós Történelem II.

Száray Miklós Történelem III.

Száray Miklós Történelem IV. (Ez majd csak jövőre lesz.)


Sebő Attila Történelem I.

Walter Mária Történelem II.

Závodszky Géza Történelem II.

Salamon Konrád Történelem IV.


Tanárnőmmel úgy beszéltük, hogy mivel nincs lehetőség a suliban faktra, illetve Ő nem taníthat engem és a magántanár túl drága, hogy tanulok magamtól, tanárnő pedig összeállít Nekem az adott leckéből dolgozatokat, esszéket, amiket vagy itthon, vagy órai keretek között, vagy adott órák után megírok.


Nagyon fontos az emelt töri, és az, hogy jól sikerüljön, mert csak egy 90%-os vagy afölötti érettségivel gyűlne össze a 400 pont.


Gondolkoztam OKTV-n is, de szerintem végül ez lesz, mert ott vagy megkapom a többletpont 1-30 helyezéseknél, vagy nem, itt pedig ha egy megfelelő szintre eljutok, már megvan. Csupán az nem mindegy, hogy melyik az a szint.


Vagy még valami: ha esetleg általános iskolatanáromat kérem meg, hogy készítsen fel? Lehet ez butaságnak tűnik.


Köszönöm!


2011. jún. 13. 19:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Én a hatkötetes Történelem-sorozatot ajánlanám, részletes, informatív, remek.

Ez a 6.kötet:


[link]


Magántanár nélkül is simán fel lehet készülni, tudás és sok feladat megoldása (hogy ne ott találkozz először olyanokkal). Szóbelihez meg magabiztos kiállás, és folyamatos beszéd (persze megintcsak tudás mellett). Nem hiszem, hogy ált.iskolai tanárod olyan nagyon ráér ingyen korrepetálni, de ezt nem tudhatom. Szerintem ha valami nem világos, a mostani tanárod is biztosan elmagyarázza. /Ha lenne egy kis szabadidőm, én is szívesen segítenék, legalább feleleveníteném töritudásomat.../

Minél több könyvet elolvasol, annál jobb, hiszen mind egy kicsit másra helyezi a hangsúlyt.

OKTV-zni jó dolog, már a tapasztalatszerzés vagy a közelgő érettségi tesztkitöltős dolgokra való készülés végett is.


Egyébként hová készülsz továbbtanulni?

2011. jún. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Újságírónak készülök. Politológiára szeretnék menni, habár tanárnő azt mondta, hogy sokan vannak, akik odajártak, de nem tudnak vele elhelyezkedni. Kommunikáció és médiatudomány szak is érdekelne, ahol néztem újságíró állásajánlatot, ott ilyen végzettséget kértek. Magyar szak, történelem szak. Történelem-magyar tanár. Idegenvezető, fényképész lehetőségeken is gondolkozom. Már tanulom az angolt is, tegnap egy órát fordítottam rá, az Angolul könnyű oktatóanyag segítségével, mert nem igazán nagy a nyelvtani tudásom - inkább a szorgalmam magas. Ezt elismeri az igazgatóhelyettes is!
2011. jún. 13. 20:14
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát attól függ, milyen újságíró akarsz lenni.

Ha valamilyen szakmai kérdésben (politika, gazdaság, nemzetközi dolgok), akkor semmiféleképpen nem ajánlom a kommunikáció szakot, maximum második szakként (vagy helyette újságíró OKJ-t). Ugyanis ha tényleg ilyen témában akarsz írni, azt is tudnod kell, miről írsz, nem csak azt, hogyan kell írni (plusz még a tehetség is játszik, mint faktor). Szóval az érdeklődési területedhez passzoló szakot válassz, hogy legyen szakmai alapod.

Ha nem ilyen típusú újságírás érdekel, akkor meg az általános tájékozottság és íráskészség számít jobban. Mindkét esetben kulcskérdés az egyetemi évek alatt kialakított kapcsolatrendszered.


Politológia szakkal politikai elemző lehetsz, ismered majd a magyar politikai rendszert, választói magatartás és hasonló témákat. Max. akkor van értelme, ha ilyen téren akarsz újságíró lenni, de akkor is még elég egyoldalú lesz a tudásod, csak a politikai szereplőkre fog koncentrálódni. Mellette kellene egy kis gazdasági és nemzetközi tudás, amit neked kell hozzárakni. Ja és ennek a szaknak csak a BCE-n, esetleg az ELTE-n van értelme.


Az angol nélkülözhetetlen, nem csak a felvételi pontok miatt, hanem jövőbeli munkavállalás, külföldi sajtó (ami mérföldekkel jobb a magyarnál) olvasása miatt is. Szóval erre fektess nagy hangsúlyt, itt a nyár, lesz idő. Nézz angolul filmeket, sorozatokat, próbálj külföldi online folyóiratokat olvasni, hogy hozzászokj.


Én az egyetemen (BCE) szembesülök vele, milyen sokan vagyunk, köztük politológián meg komm.médián is, tényleg nem tudom, mit fognak vele kezdeni, de az a baj, hogy ők sem. Ha neked vannak konrét céljaid, és teszel is érte, akkor jobb a helyzet.

2011. jún. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2011. jún. 13. 21:02
 5/8 anonim ***** válasza:
ezek a legjobbak!! én is magamtól készültem, bár már túl későn, de 80% feletti lett :) nem értem, hogy lehet neked csak 90%-ossal 400pontod, nekem így is 430 pontom van már ... amúgy sok sikert;)
2011. jún. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Fú, hát tulajdonképpen csak számoltam. :)

Köszi.

És neked csak emelt szintűvel jött össze a 430? Magán tanárral vagy anélkül?

2011. jún. 14. 09:43
 7/8 anonim ***** válasza:
szia, utolsó vagyok, igen egy emeltet csináltam, egyedül készültem februártól árpilisig suli mellett, kicsit húzós volt, Neked ajánlom előbb kezdj hozzá ;) szóval elég jó lett a többi közép érettségim is egy 85 a többi 90 feletti, 1 nyelvvizsgám van, meg mindenem 5ös volt - szóval persze ez is számít, de ha egy emeltet megírsz jól az dobja a legtöbbet, már akár 1-1% is, míg mondjuk egy közép esetében lehet, hogy csak 5% emelkedés (pl. 80% v. 85%) is csak 1-2 pontot ér, amúgy a töri nem vészes, menni fog, főleg ha már most ien tudatos és elszánt vagy, sok sikert ;)
2011. jún. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nekem csak emelt lesz.

A Felvin meg olvasgattam, hogy jövőre 400 + 100 pontos rendszer lesz, tehát egy emelt 50 pontot fog érni. :)

2011. jún. 16. 10:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!