Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SEGÍTSÉG! Rosszul számolták...

SEGÍTSÉG! Rosszul számolták össze érettségin a pontjaimat. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Leírtam egy papírra minden részfeladatot,stb. Történelemből emelteztem és rosszul adta meg a pontokat a tanár...előnyömre.Tényleg csak ma este néztem meg az összes mindent,tegnap csak a végpontokat néztem meg.Így 84% lett az egész,nem 78%.Nem akarok igazságtalan lenni senkivel,ezért elhatároztam,hogy reggel megpróbálom a majdnem lehetetlent és fellebbezés miatt gyorsan megyek a sulimba.Szerintetek sikerül?Nekem elég a 78 % is és nem akarok egy életen át lelkifurdalást.Mit javasoltok?18/L
2011. jún. 1. 23:33
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

Éljen a fair play, meg minden, ha más szituációról lenne szó (pl. témazáró, v ilyen kisebb jelentőségű dolog), azt mondanám, h igenis légy becsületes. Mert akkor a tanártól is kapsz egy buksi simogatást, megjegyzi, h igen, ez a Juliska milyen rendes gyerek, és te is jól érzed magad.

De ember, ne légy már saját magad ellensége! Mi van, ha a felvételid múlik rajta (mert akár múlhat az is...)!? Szóval pihend ki magad, és örülj a 84%-nak. Senkivel sem leszel igazságtalan, senkivel sem szúrsz ki, senkinek nem okozol hátrányt, akkor miért baj?

2011. jún. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Tavalyi ponthatár volt 416.Ha nem fellebbezek és ígyhagyom,akkor eddig van 436.Ha fellebbezek és kijavítják,úgy lesz 424-bocsi,nem 10-zel több.
2011. jún. 1. 23:50
 13/19 anonim ***** válasza:
82%
szerintem ne csináld. Ténylg jó a becsületesség, de mikor a jövőd függhet rajta, akkor nem jó vele játszani. Meg lehet, h nem számolta el a tanár, lehet te nem számoltál bele vmit, végüli ők többször it átszámolják, meg másik tanár is
2011. jún. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Ne tartsatok bolondnak kérlek benneteket...csak mivel olyan szakra akarok menni,ami nagyon is az igazságra alapul,ezért nem hiszem,hogy véletlen,inkább lehet most tesz próbára az élet,hogy mihez kezdjek.De ilyenekbe nem akarok most belemenni...önhibámon kivül van,de mégis.Jogász szeretnék lenni.
2011. jún. 1. 23:54
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

23.49 vagyok. 8 pont különbség az semmi. Nem te lennél az első a történelemben, aki 1-2 ponttal csúszik le az áhított szakról. Képzeld csak el, nekem anno marha biztos voltam magamban, és majdnem koppanás lett a vége, mert pont annyi pontom volt, mint amennyi a megállapított ponthatár lett. Szerinted? Nekem szerencsém volt, de a legrosszabb eshetőségre kell felkészülni.

Amúgy senki nem néz bolondnak, és ne haragudj ezért, de pont a jogászok nem a becsületességről híresek, ők ismerik és alkalmazzák a legjobban a kiskapukat.

Tényleg nagyon szép, h becsületes vagy/ akarsz lenni, de semmit sem nyersz vele, a vesztenivalód viszont annál nagyobb.

2011. jún. 1. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy becsületes vagy, de mi van, ha ezen múlik a bejutásod? Szerintem hagyd a francba, mert még rosszul is kijöhetsz belőle. Elküldik v.bizottságnak, és ők cseppet szigorúbbak, ráadásul akkor mindenkiét átnézik.


Nálunk 6 hülye miatt (rossz válaszokat súgtak le egymásnak) egy csomóan megszívták. A bizottság mindenkiét átnézte - mert ilyenkor kötelező - és az egyik bnőm emiatt kapott egy jeggyel rosszabbat. A tanárnő úgy javította, h 5-ös legyen, ám a vizsgabiztosok lesz@rták (igazuk van, ők objektívek), és 4-est kapott írásbelire.


Szóval ezzel nagyon vigyázz, mert ha vki miattad kap rosszabb jegyet, akkor b@szhatod a lelkiismereted, mert utálni fognak érte.

2011. jún. 2. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
A fellebbezési határidő lejárt. Viszont a bizottság középszinten működik (emelt szinten nincs bizottság), és ők döntenek mindenről, és egyszerű összeadási hibát saját hatáskörben is kijavíthatnak, formális fellebbezés nélkül is. Tehát szólj a tanáraidnak (az elnökkel már csak a szóbelin fogsz találkozni), az osztályfőnökön vagy az érettségit szervező ig.h.-n keresztül eljuthatsz az elnökhöz, de lehet, hogy maga is észreveszi.
2011. jún. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Végülis bementem a sulimba...Beszéltem az osztályfőnökömmel,a történelem tanárommal és az igazgatóhelyettessel is,azt mondták,hogy egyrészt már lejárt a fellebbezési határidő,másrészt pedig nem az én hibám,hogy ez így történt.Szóval hallgassak,és örüljek.Akkor is jó lenne,ha 78 lenne azt mondták,tőlem pedig nem sajnálják ezt a 6%-ot,főleg,hogy igazságos voltam,szóltam nekik.Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2011. jún. 2. 10:58
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Na látod, nem sajnálják tőled. Ha úgy jobb, akkor mond azt mindenkinek, hogy 78% lett
2011. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!