Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért jársz / vagy nem jársz...

Miért jársz / vagy nem jársz könyvtárba?

Figyelt kérdés

Ha jársz, milyen céllal?

Kölcsönzöl, helyben olvasol?

Mit keresel: kötelező irodalmat, iskolai tananyagot, vizsgához anyagot, dolgozathoz anyagot, vagy szórakozást? Hány éves vagy és milyen végzettségü?

Milyen településen laksz (megyeszékhely, város, község, falu..)

Milyen gyakran jársz könyvtárba?

Ha nem jársz, miért?

Szoktál olvasni? Honnan szerzed olvasmányaidat?

Szerinted a számítógép/internet csökkenti a könyvtár hatékonyságát?

Egy dolgozathoz kellenek a statisztikai adatok, kívncsi vagyok véleményetekre.

Ha minden kérdésemre válaszoltok, nagy segítséget tesztek nekem:-)

Köszönöm.


2009. márc. 17. 21:54
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%
Ott dolgozom. Custos vagyok.:)
2009. márc. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha még mindig aktuális, íme a válaszaim:

- általában kölcsönözni járok, nagyon ritka, hogy helyben olvasok, csak akkor, ha nem kölcsönözhető a dokumentum

- eddig általában kötelező és szakirodalmat kerestem, nyáron meg szórakoztató irodalmat. 29 éves vagyok, egyetemi végzettségű

- megyeszékhelyen lakom

- általában havonta járok, de amikor tanuláshoz kellett, akkor volt, hogy naponta

- mindennap olvasok, vagy boltban veszem, mostanában rendelek neten, de a drágábbakat könyvtárból veszem ki

- szerintem megterhelő a szemnek, ha mindig a monitort figyeli, viszont könnyebb jegyzeteket készíteni számítógéppel, biztosan csökkenti a könyvtár hatékonyságát.

2009. márc. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
100%

Járok könyvtárba.

Igaz,hogy ott nyugalom van,de én ott nem szeretek olvasni,mert egy jo könyvet nem lehet kiolvasni 2-3 ora alatt.Az igaz,hogy 1 orát elszoktam lenni,de csak a keresgélek.

22 éves vagyok.Kötelezö irodalmakat nem igen olvastam ki,mert "kötelezö" ha érdekel,ha nem!Mindig olyan könyveket szerettem,ami engem érdekelt.Mostanában a krimiket,orvosikrimiket (pl.Robin Cook),esetleg szerelmes regényeket.

Falun lakom,de a legközelebbi városba járok,mert ott nagyobb a választék és gyakrabban van nyitva,mint itt nálunk.

Jelenleg hetente járok,majd munka mellett jo lesz ha havonta fogok.:)

Hogy az internet csökkenti-e látogatottságukat?Talán amelyikben van ott gyarapítsa./Ahogy én láttam,az internet chat-es részét/

Azt hiszem igaza volt,annak az illetönek,aki azt mondta:könyv a legjobb barát.

2009. márc. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Kollégista vagyok, és annak a városnak a könyvtárába járok, ahol tanulok. Hetente többször is megyek, kölcsönzök, és folyamatosan cserélem a már elolvasott könyveket újakra. ezek között vegyesen van minden, szórakoztató irodalom, ifjúsági irodalom, szépirodalom, néha nyelvkönyvek vagy ismeretterjesztő könyvek (történelem, művészet, természettudomány).

Van iskolai könyvtár is, de nem megbízható, mert rövid ideig van nyitva, és nagyon szigorúak a nem visszavitt könyv esetében. (Egy nap késésnél már sokat kellett fizetni)


Az otthoni könyvtárba is be vagyok iratkozva, mert már előfordult, hogy a szakirodalmat csak ott találtam meg.

Az olvasásról, olyan hobbi, amit napi rendszerességgel művelek.


Igaz, hogy az internet néha meggyorsítja az ismeretszerzést, de egy valódi kutatómunkát nem lehet könyvtár nélkül véghez vinni.

2009. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Járok könyvtárba. Főképp kötelező olvasmányokért, iskolai dolgozatokhoz anyagot keresni, esetleg képes illusztrációt. De persze általam választott könyveket is szoktam kölcsönözni. 16 éves vagyok. Megyeszékhelyen lakom. Általában 3 hetente járok könyvtárba. Szerintem csökkenti, mivel a sok e-book könyv elterjedése végett csökken a papír formájú könyveket olvasó személyek száma.

Lehet, hogy már nem aktuális a kérdés...

2011. júl. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!