Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért jársz / vagy nem jársz...

Miért jársz / vagy nem jársz könyvtárba?

Figyelt kérdés

Ha jársz, milyen céllal?

Kölcsönzöl, helyben olvasol?

Mit keresel: kötelező irodalmat, iskolai tananyagot, vizsgához anyagot, dolgozathoz anyagot, vagy szórakozást? Hány éves vagy és milyen végzettségü?

Milyen településen laksz (megyeszékhely, város, község, falu..)

Milyen gyakran jársz könyvtárba?

Ha nem jársz, miért?

Szoktál olvasni? Honnan szerzed olvasmányaidat?

Szerinted a számítógép/internet csökkenti a könyvtár hatékonyságát?

Egy dolgozathoz kellenek a statisztikai adatok, kívncsi vagyok véleményetekre.

Ha minden kérdésemre válaszoltok, nagy segítséget tesztek nekem:-)

Köszönöm.


2009. márc. 17. 21:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Járok könyvtárba, kölcsönzök általában. Leginkább szórakoztató irodalmat (krimiket, scifit) keresek, de néha becsúszik egy-egy komolyabb mű is. Falun lakok, de egy megyeszékhelyi könyvtárba járok. Általában hetente egyszer megyek. Az olvasmányaim nagy részét ebből a könyvtárból szerzem, mert sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy minden könyvet megvegyek, ami érdekel. (Az utolsó kérdéshez, sajnálom, de már este van.)
2009. márc. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Járok, kölcsönözni. Vegyes amiket kihozok. Szórakoztató, szépirodalom, sok minden érdekel. 28 éves vagyok jogász.Városban lakom. Havonta járok kb. Rengeteget olvasok, megveszem, kölcsönzök, kölcsönkérek...Utolsó kérdés.. nem gondolkodtam még ezen, de valószínűleg igen.
2009. márc. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

olvasni, kölcsönözni

is-is

szórakozás, hobbi, érdeklődési terület, 30,egyetemi dipl.

megyeszékhely

minden nap (dolgozni), amúgy hetente 1-2 alkalom

-

szoktam, könyvtár, vásárlás

egyértelműen csökkenti

2009. márc. 17. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Olvasni, nézelődni járunk.

Kölcsönzünk is

Főleg szórakozást 5 éves óvódás vagyok

Megyeszékhely

Tavaly még hetente most 2-3 havonta

De járok:)

Anyukám olvas nekem, saját régi könyveiből, vettünk újakat is sokat és könyvtárból is kölcsönzünk

Anyukám szerint nem én még nem értek hozzá


Egy 5 éves óvódás kisfiú anyukája.

14 hónapos kora óta jár könyvtárba anyával. először anyának volt csak olvasójegye mert tanult és kellettek a könyvek, jegyzetek a főiskolához. Aztán anyának lejárt és neki lett olvasó jegye:baba olvasója. most ő az egyedüli könyvtári tag a családban. Neki vagy a nevére hozunk ki könyveket.

Mi szeretünk olvasni és internetezni is.

2009. márc. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Járok, kölcsönzök csak.

Nem helyben olvasom.

Kötelező tananyag veszek ki, mert nem veszek meg minden könyvet amit ajánlanak, vagy köteleznek rá.

21 éves vagyok. Középfokú végzettségem van.

Falun lakom, 10 km re egy nagyvárostól.

Vizsgaidőszakban járok, mikor szükségem van azokra a könyvekre, de inkább már szorgalmi közepe vége felé kiveszem őket, mert akkor több esélyem van, hogy van bent.

Mást nem olvasok, mert nincs rá időm és más a hobbim.

Egyes esetekben csökkenti ( pl egy egy beadandóhoz nem kell elmennem könyvek közt kutatni, egyszerű , gyors, kényelmes a net )Ugyanakkor van amihez pedig elegedhetetlen, ha tanulni kell a könyvből, vagy el kell olvasni

2009. márc. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon kedvesek vagytok!

NEm is gondoltam, hogy ennyi hasznos választ fogok kapni. Sokat segítettetek!

És a babaolvasó:-) Na ilyenről, még nem is hallottam:-) Édes nagyon, csak gratulálni tudok!

Akinek van türelme, várom a további tapasztalatokat is!:-)

Köszönöm

2009. márc. 18. 07:39
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Jarok, kolcsonozni, olvasni, tanulni szoktam ott.

Altalaban szabadon valasztom a konyveket, amiket olvasni fogok, ezek foleg szepirodalmi alkotasok, vers es proza egyarant.

19 eves egyetemi hallgato vagyok (kozepfoku vegzettseg).

Varosban lakom.

Hetente legalabb 1-szer megyek konyvtarba.

Szoktam olvasni, konyvtari konyveket (szeretem az illatukat, gyakran ugy is kiveszek valamit, hogy az otthon megvan a polcomon, valahogy mas erzes olvasni oket..es egyszer talaltam egy ezrest a Haboru es bekeben :D - de ez nem ide tartozik).

Biztos hogy csokkenti a konyvtar hatekonysagat az internet, ez szomoru. Sosem ertettem, hogy bir valaki tobb oldalnyi prozat elolvasni neten (elektronikus konyvtar) ahelyett, hogy a kedvenc konyvolvaso pozaban olvasna.


Remelem, segitettem.

2009. márc. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

16 éves lány vagyok.

Suli közben általában heti 2-szer járok könyvtárba, tanulnivalóval kapcsolatban olvasgatok. Budapesten lakom. Újságokat szoktam még olvasgatni, vagy vékonyabb könyveket helyben, nagyobb falatokat otthon:) Fantasztikus regényeket, krimiket és tudományos könyveket kölcsönzök.

2009. márc. 18. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
100%

Járok könyvtárba.

Kölcsözök, helyben olvasni nem szeretek.

Szépirodalmat és szórakoztató irodalmat szoktam kölcsönözni.

Megyeszékhelyen lakom.

Olvasni szoktam, sok könyv megvan itthon, de van, ami érdekel, és nincs meg, ezért kiveszem a könyvtárból.:)

Sajnos csökkenti, bár én csak kétszer töltöttem le netről könyvet.


13/L

2009. márc. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Azért járok könyvtárba, mert imádok olvasni! Mindig szakítottam rá időt,és fogok is!!! Egyszerűen úgy kell az olvasás nekem mint az étel,vagy a levegő! Attól függetlenül, TV.-zek, DVD-zek,Internetezek is, de a könyveket nem pótolják. És azért járok könyvtárba, mert nem győzném pénzzel, ha mindig vennem kellene... Kevés könyvet olvasok ki többször, de a fontosabbak meg is vannak nekem is. A régi könyveknek meg hangulatuk, lelkük van... 40/n
2009. márc. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!