Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a menete az érettségin...

Mi a menete az érettségin való fellebezésnek? (írásbeli) Mit kell tennem akkor, ha úgy érzem az esszéimet indokolatlanul kedvezőtlenül bírálták el?

Figyelt kérdés
Nyertetek már pontot vele? Nekem úgy vannak levonva a pontok, hogy hibátlan az esszém, tele írtam mindent és egy hiányjel van odarakva, ellenben a 12 pontból 4-et kaptam meg. Ez két esszémnél is így van, a harmadiknál a felét kaptam, szerintem jogtalanul.
2011. máj. 31. 10:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Légyszi segítsetek, 95%-ra számítottam és sokkal kevesebb lett ráadásul a töri bele is számít a továbbtanulásomba, hangsúlyos nagyon.
2011. máj. 31. 10:29
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem a hiányjelek száma a lényeg.

A megoldókulcs alapján javítanak - azt megnézted? Leírtál mindent, ami a megoldókulcsban van?

2011. máj. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Megoldásokkal összeegyeztetted? Amúgy emeltnél fellebezést azt hiszem, az iskola igazgatójának kell leadni, megfogalmazva benne a kritikus részeket, indoklással, hivatkozol a megoldókulcsra stb. Esetleg kérdezz meg egy tanárt, ha az iskolában vagy, ha már nem, akkor valószínűleg vissza kell menned, hogy az ügyet meg tudd oldani.
2011. máj. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Középszint!! És igen benne van!!! Kérem a pontjaimat!!
2011. máj. 31. 10:46
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha tényleg leírtad a magoldókulcsban szereplő dolgokat, akkor a MEGTEKINTÉS (betekintés, vagy hogy hívják) KÖVETŐ NAPIG kell egy kérelmet megfogalmazni, leadni, és egy másik tanár megnézi, újrapontozza. Erről érdeklődj a sulidban.

De pontlevonás is lehetséges, nem csak többletpont adása.

2011. máj. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom! Erre nincs ember aki kevesebbet adna! Én nem vagyok szemtelen diák de egyes tanárok azt hiszik teljhatalmuk van! Tétje van és indokolatlanul szemétkedik. Meg sem tudja mondani kb mi az! Nem hiszem el, hogy ilyenek vannak...Becsületesen tanulok nehogy már ezen múljon...
2011. máj. 31. 11:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanez van csak magyarból 5ösre számítottam és 3as lett, de mindenkiét lerontotta... csak 1 darab 4es lett azt is egy nyalizos kis göcsört írta, és nekem pont a magyar kellett volna, így halaszthatok egy évet:(
2011. máj. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Így van, írsz egy kérvényt az igazgatódnak, nincs rá formai megkötés, lehet kézzel is, csak ne vécépapíron, és a megtekintést követő munkanapon be kell adni a jegyzőnek. Meg fogja nézni egy másik tanár, és mivel már volt észrevétel, valószínűleg az elnök is.
2011. máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!