Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem szeretik a matekot?...

Miért nem szeretik a matekot? Mi benne a nehéz?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 22:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Műszaki szakon végeztem végre a matek 2-es tantárggyal... én nem mondom azt, hogy nehéz, de nagyon nem szeretem! A tanárunk sem a legjobb, de emberileg nagyon ott van, bármi kérdésem van segít. Sajnos a jegyekkel nem ilyen engedékeny, de tényleg le a kalappal az embersége előtt. Tanárként viszont szerintem még kell neki 10-15 év mire rájön hogy is tudja lekötni a diákokat. Előző félévben egy másik matek tanárunk is volt, hozzá szinte örömmel jártunk be, ehhez képest ez a félév elég gyatrán sikerült. Azért nem szeretem, mert nem nyomon követhető az óra, nincs logikusan felépítve, így nincsenek normális jegyzeteim, és nem tudok rendesen felkészülni a zh-kra, és vizsgára, mert hiába nézegetem a feladatokat csak felidegesít, hogy minden össze-vissza van.
2011. máj. 29. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon szeretik az emberek a tanárra fogni, ha nem ment nekik a matek. Persze, nehéz vállalni, hogy lusták vagy egyszerűen buták voltak.
2015. dec. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Én például olyan tantárgyakat szeretek amiben van logika és így nem kell magolnom csak egyszerűen megértem. Nem szeretem azokat a dolgokat amiben nincs logika és csak akkor tudom ha bemagolom. Másoknak lehet hogy a magolás a könnyebb. Meg a matekot meg kell érteni és nem tanulni és sokan ezt nem tudják.
2018. jan. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!