Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem szeretik a matekot?...

Miért nem szeretik a matekot? Mi benne a nehéz?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 22:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
általában az emberek azokat a tárgyakat/témákat nem szeretik, amiket nem értenek, és mivel a matek könnyű megértéséhez jó tanárra van szükség, ennek hiányában folyamatosan lemaradnak az emberek és önmaguktól nehezen tudnak felzárkózni. én legalábbis így látom
2011. máj. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 AfroAmerikai válasza:
100%
Egy rossz tanár bármilyen tantárgyat meg tud utáltatni, és fordítva is igaz, egy jó tanár bármit meg tud szerettetni. Én amúgy az nem szeretem a matekba, hogy nem nagyon tudom elhelyezni. A való életben van összeadás, kivonás, szorzás osztás, max négyzetre emelés-gyökvonás, de kb ennyi. Aki nem programozó vagy valami tervező az fölöslegesnek érzi.
2011. máj. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
A matematika nem tanulható véleményem szerint. Tehát míg mondjuk más tárgyakat az ember be tud magolni, a matekot megérteni lehet szerintem csak. Az emberek nagyobb részének az ilyen fajta tanulás nem megy, és nehéz. Szerintem a matematika egy szép tárgy, mindig is kicsit furcsán néztek rám, hogy én szeretem és szerettem is, mert számomra nagyon érthető volt és logikus is talán, de másnak agyrém, mert akár hogy próbálja megérteni nem megy.
2011. máj. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Magát a matekot szeretem, viszont vannak részek, amiket nem értek, azokat nyilván nem szeretem. De még mindig SOKKAL jobban szeretem, mint a történelmet meg a magolós tantárgyakat, amiket nem lenne nehéz megtanítani/megtanulni normálisan, csak hát erre nálunk még nem volt példa...
2011. máj. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha arra a tantárgyra gondolsz amit meg te nem szeretsz akkor mindjárt könnyebb beleélni magad. Mindenkinek más az "ízlése".
2011. máj. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%
Igen, alapvetően tényleg csak összeadni, kivonni, szorozni és osztani kell tudni a mindennapi életben. De most gondolj bele: a többi tárgyból, például történelemből: attól még, hogy egy betűt nem tudsz történelemből még bármit megtehetsz az életben, ugyanez a magyarral: megtanultál írni, olvasni a többi már csak hab a tortán és ugyanígy minden mással. Viszont egyiket se árt kicsit jobban tudsz, példának okáért, ha ki akarod festeni a házat akkor már kicsit több matematikai ismeret szükséges ahhoz, hogy ki tudd számolni mennyi festékre van szükséged (persze még ez se bonyolult). Egyébként meg a matek is ugyanúgy mint például a magyar vagy a történelem középiskolai szintén már nem feltétlen konkrét gyakorlati tudást ad, hanem egyfajta gondolkodásmódot mutat meg: a történelmen keresztül az emberek jobban belelát a politikába, a magyarórákon megtanul egy szöveget értelmezni/megfogalmazni, míg matekból megtanul logikusan gondolkodni...ennyi
2011. máj. 28. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én szerettem, mert nem kellett tanulni.
2011. máj. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%
Jajj hagyjuk már. A matekot meg kell tanulni, 4 dolgott kell megérteni benne, hogy kell kivonni összeadni, szorozni, osztani. Ha ezt tudod, már mindent tudsz. A gyök jelet meg kell tanulni mit jelent. Ha gyök alatt szorzások vannak, tudnod kell szorozni, tehát meg kell tanulni. Tehát aki azt írja, a matekot érteni kell, szerintem az hülyeséget mond, a matekba 4 alapművelet megértése szükséges, azon kívül minden mást meg kell tanulni.
2011. máj. 28. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A tanulás nem más mint új ismeretek, magatartásformák, készségek, értékek megszerzése, vagy meglévők módosítása. Ezáltal a megértés nevezhető új készségek megszerzésének, vagy meglévők módosításának. Tehát az értés is tanulás. Ebből kifolyólag nem igazán helytálló a "Jajj hagyjuk már" kifejezés. Ez ugyan látszólag az "Én szerettem, mert nem kellett tanulni."-ra volt válasz, dehát a 23:13-kor író vélhetőleg arra célzott, hogy nem kellett leülnie otthon megtanulni, hogy pl. "A gyökvonás egy matematikai művelet, a hatványozás egyik megfordított (inverz) művelete...", hanem elég volt órán odafigyelnie, és otthon gyakorolnia az órai anyagot (azaz megírni a házi feladatot) az elkövetkező néhány nap egyikében. Töriből nem mindig van olyan házi feladat, amiért egyest lehet kapni (azaz írásbeli), csak szóbeli, amit ha nem tanulsz meg, valószínűleg akkor se te fogsz felelni (kevés esély van rá), így hát tényleg könnyebbnek tűnhet a matek, mert a mateknál "rá vagy kényszerítve", hogy tanulj.

De hogy a kérdésre is válaszoljak: a mateknál, ha nem tanulsz fél éven át, nehéz lesz bepótolni a sok hiányosságot. a törinél viszont elég az utóbbi 1-2 hónap (azaz témakör) anyagát átnézni, az ötöst úgyis megkapod. Legalábbis ez az én véleményem.

2011. máj. 29. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
tanár tényleg sokat számít és igen a reál tárgyakat nem lehet magolni vagy érted vagy sem az soha nem felejtem al amikor az egyik számomra ismeretlen tanár cska úgy elkezdet nekem magyarázni valamit a körről és egy egyszerű fűzabálós kecskéröl hozott fel egy példát egyből megértettem én meg elordítottam magam hogy bameg tényleg 8szerencsére nem a tanárra néztem) értetem és egyből tudtam a képletet
2011. máj. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!