Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha bukok 5 kreditet az mennyir...

Ha bukok 5 kreditet az mennyire viszi le az átlagom?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nincs időm tanulni a felvett választható tárgyakra. Az egyik három, a másik két kredites. Ha 32 kreditet vettem fel és ebből ötöt elbukok az mennyire viszi le az átlagot? Félek, hogy nem vesznek fel koliba.
2011. máj. 27. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Én szoktam csinálni egy excel táblázatot, beírom a tárgyakat, a krediteket, és a hozzátartozó jegyeket... Kiszámoltam egyszer az átlagomat ezzel, így mostmár csak átírom a jegyeket és a kredit számokat, és ki is adja az átlagom. Jól lehet a segítségével taktikázni, így fél év végén, hogy ha ezekből rosszabbul teljesítek mit tudnék jobban, hogy az átlagom meglegyen. Nekem bejött
2011. máj. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a maradák 27 kreditnyi tárgyból 5-ös leszel, akkor az ösztöndíjindexed 4,5 lesz. Ennél több nem lehet, hiszen 5-ösnél jobbat nem kaphatsz semmiből. Ha mind a 32-ből 5-ös lennél, akkor 5,33 lehetnek az ösztöndíjindexed. Persze más átlagok is léteznek, de nem tudom, nálatok mi alapján meg a számolás.

Lényeg, hogy ezt neked kellene legjobban tudni, és nem is olyan bonyolult, pár szorzás, osztás és összeadás. Azért a felsőoktatásban ennek mennie kéne.

2011. máj. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Amikor írtam, még nem tudtam hogy kell számolni az átlagot a kreditekkel. De utána rájöttem. Köszi, hogy írtatok.
2011. máj. 27. 18:14
 4/5 anonim ***** válasza:
egyszerű kreditekkel súlyoott átlagot számolnak (mindig 30al osztva), viszont a korrigáláskor a bukott kreditekért és uv-kért is keményen vonnak le. szóval ha 32ből csak 27et csinálsz meg az baromi sok levonás lesz...
2011. máj. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha csak 30-cal kell osztani akkor valamivel jobban járok az átlag tekintetében. Amúgy tudom, hogy nagyon drága lesz, de nem tudok egy napnál többet szánni a három kredites tárgyra. Egy nap meg 600 oldalra édes kevés. Tehát jobban járnék ha tanulnék a többi fontos vizsgára és nem vesztegetném el azt az egy napot. Alapjában véve pozitív ember vagyok, de ami lehetetlen az lehetetlen :D
2011. máj. 28. 12:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!