Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van rá valamilyen mód, hogy...

Van rá valamilyen mód, hogy egy évvégi jegyet - ami nekem továbbtanulás miatt nem felel meg - valamilyen módon (osztályozó vizsga v. bármi) kijavítsak?

Figyelt kérdés

11-es vagyok középsuliban, most jöttem rá, hogy fogorvos szeretnék lenni, ahhoz azonban, hogy felvegyenek majd, nagyon kellenének a pontok. Magyarból, töriből, nyelvből (+szabadon választottból) nincs gond, 5-ös voltam, 5-ös leszek évvégén is, DE matekból meghúztak. Ebben a félévben van 2 db kettesem, de min. 4-es kellene, ami már nem fog összejönni. Egyébként nem vagyok hülye belőle, csak nem foglalkoztam vele, mert nem érdekelt, a tanárt is utálom, úgy voltam vele, hogy vhova úgyis felvesznek - nem gondoltam, hogy orvosira akarok menni.

Már nagyon bánom, hogy nem érdekelt a matekjegyem, az előbb már bőgtem kínomban. Szóval van arra bármi mód, hogy pl. nyáron javítsak, vagy egyedül évismétléssel tudom ezt megoldani? Arra is képes lennék, nagyon szeretnék fogorvosira menni. :(


2009. márc. 14. 21:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
hát, csak úgy ha megbuksz évvégén és záróvizsgán 4 vagy 5 leszel, akkor a záróvizsga jegyet írják be, de nem ajánlom, hogy megbukj. valahogy próbáld meg felhúzni 3-ra, és jövőre meg próbálj 5 -ös lenni, így nem vesztesz olyan sok pontot
2009. márc. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

én elsőéves egyetemista vagyok, és nálunk a matektanár megadta mindenkinek a jobbat hisz tudta h kell a pont, 4es lettem, és a matek érettségim 3 lett.

Azt tanácsolom hogy hozz ki mindent a hátralévő matekdogákból, és az érettségire nagyon nagyon készülj!! Nincs még semmi veszve.

2009. márc. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Vagy apellálhatsz arra h az érettségid annyira jó lesz hogy duplázol, de sztem akkor is tanulj! mert annak van értelme

sok sikert

-elsős egyetemista-

2009. márc. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Van! Nem tudom, nálatok hogy van, de a mi sulinkban előzetes kérést kell tenni - írásban - az igazgató felé (kiskorúnál a gondviselő kérése [is] kell), és ha engedélyezi, van módod javítóvizsgázni. Nem tudom mi a neve pontosan ennek a fajta vizsgának. Szerintem a suliban kérdezz rá.
2009. márc. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik tárgyból kérhet a diák osztályozóvizsgát. Ezt nem "engedélyezni" kell, hanem megvalósítani a diák kérésére. Tehát ha a diák - a törvényes gondviselőjével együtt - kérvényezi, hogy az adott tárgyból évzáró vizsgát tegyen, akkor ezt lehetővé teszik. Ezek a vizsgák általában független bizottság előtt történnek (tehát nem a saját tanárod vizsgáztat), így kicsit "rizikós" a dolog.


Első lépésben azt tanácsolom, hogy beszélj a matektanároddal - még ha utálod is. Hiszen ő a "kulcs" mindenhez. Jelezd felé, hogy mekkora egy ökör voltál, és hogy most mit szeretnél, mik a lehetőségeid. Hidd el, segíteni fog.

2009. márc. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

De hat meg nincs is evvege, juniusig meg van ido! Kezdj el tanulni, jarjal el korrepetalasra is, es hozd fel 3-ra a jegyedet evvegen. Ne gondolj arra, hogy evvegen is meghuznak, es majd evet ismetelsz.

Tanulj most, fel a fejjel!

2009. márc. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Igyekezz, hogy matekbol ne bukj meg. Erettsegizz nagyon jol bioszbol es kemiabol (ha jol tudom ezek kellenek a fogorvosira), es duplazz. Igy egyaltalan nem fog szamitani a matek jegyed.
2009. márc. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Szóval nincs minden veszve? Köszi mindenkinek! Kicsit megnyugtattatok. Matekból nem bukok, az biztos. Az emelt biosz miatt nem aggódom, de a kémia még érdekes lesz, soha nem tanultam belőle semmit, úgy voltam vele, mint a matekkal, de nyáron bepótolom, különtanárhoz fogok járni.
2009. márc. 15. 11:55
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom orvosira jó a fizika is, az pedig könnyen tanulható középsuliban
2009. márc. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha vki a matekot nagyon utálja, akkor a fizikát is fogja:) Én orvosira készülök és fizikát választottam. Hát lehet csak én vagyok butácska, de sztem nem annyira "könnyen tanulható".

Amúgy nyugi, keresd meg a tanárt vagy az igazgatót, kérdezd meg van-e rá lehetőség. Még értékelni is fogják szerintem, h így összekapod magad. Mindig tanulj, mutasd meg a matektanárnak h tényleg érdekel. Ha nincs mód a javításra akkor pedig ne keseredj el, ha tényleg szorgalmasan készülsz, akkor nem ezen a pár ponton fog múlni (remélhetőleg).

2009. márc. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!