Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Államvizsgára hogyan kezdjek...

Államvizsgára hogyan kezdjek el tanulni?

Figyelt kérdés
Június 20.án megyek van 60. tételem. Bár a kidolgozott tételem elég hosszúak. VAn köztük 6-8-10-13oldalas is. Ez mind kell, vagy szelektáljam le 3oldalra az egészet. Június 1-jén lesz utolsó vizsgám. Szoktak buktatni államvizsgán? Bár nem ez cél természetesen, hanem hogy jó jegyet kapjak. CSak nagyon félek tőle.
2011. máj. 20. 17:09
 1/2 anonim válasza:
100%

Nem tudom, hogy melyik egyetemre/fősulira jársz, és milyen jellegű a tananyagod. Én jogi egyetemet végeztem, nemrég szakvizsgáztam, így nagyon nagy mennyiségű tömény anyag seggelős tanulásához (4-5-600 oldal) adhatok pár tippet (persze ez egyénenként változhat):


-Sose tanulj egyhuzamban 10 óránál többet, mert az agyad kimerül, és ellenkező hatást érsz el vele, jön a "nem tudok semmit" érzés. Fordíts időt minden nap másféle, passzív agytevékenységre, nézz meg egy filmet, játssz valamit. Alvás előtt, tanuláson kívül ne agyalj az anyagon, ne bántsd a frissen ülepedő részeket. Épp rögzül.


-Először átmész az anyagon alaposan, kiemeled a lényeget. Sok soros felsorolások minden sora mellé egy aprócska bugyuta pálcikarajzot biggyesztesz (ami éppen eszedbe jut arról a dologról), így másodszorra a rajzokat nézve tudni fogod, hogy mi van ott, később, harmadik ismétlésnél csak a rajzok rögződnek, azt fogod látni magad előtt. A képi memória sokkal jobban előhívható stresszhelyzetben, mint a szavas memória. Leblokkolás esetén a szavakat elfelejted, a képeket nem.


-Első tanulás, 1 ismétlés, 2 ismétlés, végül a fixáló réteg (itt már csak a képecskéket futod át) kell az 5-ös tudáshoz. Ha az első tanulás pl. egy hétig tart, az első ismétlés már csak három nap, a második kettő, a harmadik, fixáló két-három-négy óra.


-Soha nem osztom be, hogy aznap mennyit fogok tanulni. Ettől csak ideges leszek, mert úgysem tudom teljesíteni. Általában ilyenkor mindenki magasra teszi a lécet.


-Ha a sorozatot végigcsináltad, nyugodj le. Nincs miért izgulnod, át fogsz menni.


Persze ez nem általános módszer, csak leírtam, hogy én hogyan működök, hátha az én tapasztalatom segít.


Az, hogy az államvizsga milyen kemény, ezt egyeteme/főiskolája válogatja, nem tudom, hogy nálatok szoktak-e buktatni. Jogon szoktak.


Kéz és lábtörést! Szorítok!

2011. máj. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

NYMe közgazdász képzés.

Amugy pénzügy a tantárgy. Igen hallottam már róla, hogy buktatnak, azért parázok egy kicsit.

Köszi a tippet.

2011. máj. 20. 17:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!