Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van még jövője szerintetek a...

Van még jövője szerintetek a fogorvosi pályának?

Figyelt kérdés

Anyagi szempontból nyilván igen, hiszen úgyis rendezik az egészségügyben dolgozók bérét a közeljövőben, én legalábbis nem hiszem, hogy 10 év múlva is ez lesz a helyzet, mint most.

Hanem abból a szempontból, hogy hamarosan már alig lesz az embereknek lyukas foguk. A mai gyerekek már nagyon sokat törődnek a fogápolással, a szüleik már nem hanyagolják el ezt a kérdést, tudják, milyen fontos a szép mosoly.

Tehát alig lesz munkájuk a fogdokiknak, néha egy-egy apróbb tömés legfeljebb.


2011. máj. 17. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"hiszen úgyis rendezik az egészségügyben dolgozók bérét a közeljövőben"

Erre még jó pár évig várhatunk. Unokatesóm is ezt gondolta, mikor orvosira jelentkezett, azóta már 29 éves.


"hamarosan már alig lesz az embereknek lyukas foguk"

Lyukas fogak mindig lesznek.

2011. máj. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért a fogorvosi munka nem fogtömésből áll :D :D :D Én már többször voltam dokinál és még egy fogamat nem tömték be ,mert nincs lyukas. De szted a fogszabályozást, koronázást, fehérítést ki csinálja ??? :D
2011. máj. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
persze, hogy van. orvosra mindig szükség van!
2011. máj. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hanem abból a szempontból, hogy hamarosan már alig lesz az embereknek lyukas foguk. " Ez egy szörnyű nagy általánosításra épülő tévkövetkeztetés.

Másrészt a fogászat nem csak a lyukas fogak tömködéséről szól. Ráadásul nő a kereslet a fogászati szolgáltatások iránt, gondolj például a fogsor esztétikai rendbetételére (fogfehérítés, fogkő-eltávolítás, fogpótlás, implantáció, korona). A magyar árak európai viszonylatban kedvezőek, így sok egészségturistára is lehet számítani nyugati országokból, amelynek előszele már most is érződik.

2011. máj. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, hogy nem csak töméseket végez, hanem koronát tesz fel, stb., de ha rendszeresen járnak az emberek fogorvoshoz, és mossák is a fogukat, mint ahogy a mai gyerekek többsége, akkor már gyökérkezelés is alig lesz, hiszen, akinek elkezd lyukadni a foga, azt úgyis észreveszi az orvos, amikor még apró a lyuk, mellesleg a fiatalok sem hanyagolják el a fogorvoshoz járást, ha észlelik, hogy valami nincs rendben, rögtön elmennek, senki nem akarja, hogy büdös legyen a lehelete a rossz fogától.
2011. máj. 17. 19:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Hú, hát óriási nagy tévhitben élsz, ha azt hiszed, hogy a mai gyerekek mosnak fogat.

A magyar lakosság 10%-a soha nem mos fogat és kb. 25-30%-a mos csak naponta fogat.

2011. máj. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is tervben volt a fogorvosi, de én inkább az általános felé húzódok.. na mindegy, ezt hagyjuk is. :) Szerintem is hatalmas nagy tévhitben élsz azzal, hogy fogorvosokra nem lesz túl nagy szükség, mert a gyerekek ápolásával sokat foglalkoznak. Ez egy nagy nagy ostobaság! Mindig lesznek lyukas, rossz fogak, sőt EGYRE TÖBB. Ami nem is csoda, hiszen egyre több a mű kaja, és a gyerekek egyre egészségtelenebbül esznek, egyre több édességet, csokit stb. Úgyhogy, ha ez az egyetlen dolog, ami visszatart (ami megjegyezném még1x, hogy hülyeség), és az az álmod, hogy fogorvos legyél, hát akkor hajrá! sok sikert hozzá! :) L18
2011. máj. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hanem abból a szempontból, hogy hamarosan már alig lesz az embereknek lyukas foguk. A mai gyerekek már nagyon sokat törődnek a fogápolással, a szüleik már nem hanyagolják el ezt a kérdést, tudják, milyen fontos a szép mosoly.

Tehát alig lesz munkájuk a fogdokiknak, néha egy-egy apróbb tömés legfeljebb."


Egyik az, hogy pont inkább nézd meg, ide is hány anyuka írogat, hogy a két éves gyerekének feketék a fogai, mert MÁR tiszta szuvasak. Azonkívül, ahhoz, hogy az embernek ne legyen lyukas foga, meg durva kezelései, az azt jelenti, hogy rendszeresen jár a fogorvoshoz ellenőrzésre, és még időben elhárítják a bajt. Én pl. napi háromszor mosok fogat, fogselymezek, szájvizezek és még is, egyfolytában fogorvoshoz járok és hagyom ott a súlyos pénzeket. Hiába adok a száj ápolásra, az kevés. Aztán ott vannak, a fogfehérítők, a fogszabályzósok, a fogpótlósok és így tovább. Pont, hogy nem rég jutottak el odáig a magyarok, hogy nem az a normális, hogy 50évesen kivehetős fogaid vannak, meg kivárom, hogy fáj, és akkor majd kihúzzák az ügyeleten, hanem adnak is a fogaikra és költenek is rá.

2011. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Másik, nekem most épp gyökérkezelésem is van ANNAK ELLENÉRE, hogy az elmúlt egy évben 4x voltam fogorvosnál. Hát, nem jó helyen voltam és nem vette észre a parasztja, hogy baj van. Mikor meg már én vettem észre késő volt, eddig ötször voltam gyökérkezelésen és még megyek. Juhé! xD :(
2011. jún. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!