Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pontszámítás. Elég arra a két...

Pontszámítás. Elég arra a két tantárgyra fókuszálnom érettségin amit az egyetem megkíván?

Figyelt kérdés

4 tárgyból lesz érettségim, és arra szeretném megkapni a választ, hogy a pontszámításnál csak ezt a két tantárgyat veszik majd figyelembe, vagy a többit is nézik?

A felvin úgy írják, hogy kettőt kell választani, az megvan, de csak az a kettő számít?


2011. máj. 15. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A pontszámításnak egyelőre még két módszere van. Az egyik a duplázás, ahol csak a két felvételi tárgyat veszik figyelembe, a másik pedig az általános (nem tudom mi a neve), ahol mind az öt tárgyat. Mindig azt nézik, amelyikkel a diák jobban jár. Ezt a rendszert szeretnék megváltoztatni, így nem tudom mikor érettségizel, de erre számíts.

Másrészt én vagyok az élő példa hogy nem szabad semmire sem számítani. Egyrészt ha megjelölsz egy olyan sulit, ahova matek, fizika kell, meg egy olyat ahova matek, történelem, akkor már is három tárgyra kell koncentrálnod, hogy felvegyenek valamelyikbe duplázással. Másrészt én nagyon elszámoltam magam, duplázni szerettem volna, de a matek érettségimet sajnos nagyon elrontottam, így azzal rosszabbul jártam volna, mint a másik pontszámítási módszerrel.

Az én javaslatom az, hogy készülj fel mind a négy érettségidre, hozd ki magadból a legjobbat mindből, de azt mondom ha tanulsz minden tárgyra három napot, akkor a felvételi tárgyakra tanulj 5-öt, hiszen sosem tudhatod, mikor ér váratlan meglepetés, és inkább biztosítsd be magad, hogy bárhogy is lesz, azért legyen szép felvételi pontszámod.

2011. máj. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak olyan suliba adtam be a jelentkezésemet ahova a magyar és a szakmai előkészítő tárgy jelen esetben egészségügyi alapismeretek szerepel. Mindkettőből kiváló lett a bizonyítványom. Szerintem ha csak erre a kettőre koncentrálok és kiválóan leérettségizem és a többit csak átlapozom akkor jobban járok, mintha mindenre készülnék teljes mértékben, de javíts ki ha tévedek.

Most érettségizem.

2011. máj. 15. 11:26
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a kérdezővel értek egyet. Tavaly érettségiztem, és mindenki azt mondogatta, hogy "á, duplázni nem jó, mert mindent egy lapra teszel fel, kockázatos", meg hasonlók. Sosem értettem ezt a hozzáállást, hiszen 5 érettségire nehezebb felkészülni jól, mint 2-re, így nagyobb is az esély rá, hogy jobban elrontom. Duplázással ott van az a két tantárgy, amire koncentrálni kell, és kész. (Nem tudom, ki az, aki olyan helyre is jelentkezik, ahova fizika kell, meg olyanra is, ahova töri, szerintem ez egyáltalán nem általános.)

Nekem be is jött ez a dolog: magyart, törit és németet nem nagyon tanultam, helyette a matekra és a kémiára koncentráltam. 433 pontom lett, a "normál" pontszámítással csak 423 lett volna. Nem nagy különbség, de ha beleveszem, hogy az osztály 80%-a azon parázott, hogy "jaj, az összes érettségim nagyon jól sikerüljön", én meg 3-at teljesen lazára vehettem, így egész jól jöttem ki a dologból.


Egyébként nem igazán értem, milyen változásokra gondolsz, első. Eddig még csak itt, gyakorikérdéseken olvastam, hogy pár embert megijesztettek azzal, hogy a duplázás el lesz törölve. De ilyesmi még csak tervbe sincs véve, soha semmilyen hivatalos forrásból nem lehetett hallani.

2011. máj. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A HVG egyik kiadásában olvastam arról, hogy a felőoktatási rendszer megváltoztatásánál szóba került a duplázás eltörlése is. Azóta én sem olvastam róla, de megmondom őszintén mivel nem érint, annyira nem is érdekel, hogy folyamatosan olvasgassam a fejleményeket. Én pl megjelöltem gazdasági és mérnöki szakot is, mert nekem mindkettő tetszett. Egyik helyre matek, töri kellett, másikra matek-fizika, vagy matek-informatika... Nem lehetetlen, viszont hiába készültem jóval többet a matekra mint az összes többire, még is elszúrtam, és annyi volt a szerencsém, hogy minden másra is rendesen felkészültem, így a másik pontszámítással végül is jobban jártam. Én örülök, hogy anno így döntöttem, mert most nem tudom hol lennék, vagy mit csinálnék, ha mindent a duplázásra tettem volna fel, és akkor is így elszúrom. 4-es lett a matekom, de ez duplázással pont elég lett volna ahhoz, hogy ne vegyenek fel. Abszolút úgyérzem, hogy nem a felkészültségen múlt az érettségim, akkor sem lett volna jobb ha két héttel többet ülök felette. Úgy gondolom, mindenki maga döntse el, hogy mit szeretne, én csak annyit mondtam, hogy pl nekem életmentő volt az, hogy mindenre készültem, nem csak a két felvételi tárgyra. Volt egy kérdés, én megosztottam a véleményem... nekem így volt jobb, a kérdezőnek nem muszáj követnie a példámat!
2011. máj. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mindkettőtök véleményét elfogadom, és örülök, hogy próbáltatok segíteni!

És persze köszönöm a válaszokat!

2011. máj. 15. 22:25
 6/7 anonim ***** válasza:

"A HVG egyik kiadásában olvastam arról, hogy a felőoktatási rendszer megváltoztatásánál szóba került a duplázás eltörlése is."

Hát, ennél nagyobb hülyeséget el sem tudok képzelni... Bár amit a kormány tervezget mostanában, abban nem sok racionalitás van.

2011. máj. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyik hülyébb mint a másik, nem is tudom mit várunk tőlük...
2011. máj. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!