Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi alapján dől el hogy az...

Mi alapján dől el hogy az egyetemek hány embert vesznek fel egy szakra?

Figyelt kérdés

és nem úgy van, hogy a meghirdetett keretszámoknál a maximumhoz kéne közelíteni? csak nem tudom hogy mi alapján...

pl a pollack mihány műszaki karnál környezetmérnök szakra a meghirdetett keretlétszám 20 és 60, erre tavaly 22 embert vettek fel, azaz épp a minimum fölött, pedig jelentkező volt bőven (225). akkor ez hogy működik? és az hogy hány ember vesznek fel, az mi alapján dől el?

előre is köszi a válaszokat!


2011. máj. 15. 02:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az befolyásolja első sorban, hogy mennyi pénzt kaszálnak be állambácsitól az állami finanszírozottak után, illetve a fizetősök után.
2011. máj. 15. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A ponthatárhúzás úgy van, hogy pontszám szerint rangsorolják a jelentkezőket csökkenő sorrendben. A keretszámnál húznak egy vonalat, megnézik, hogy az utolsó bent levőnek hány pontja van, és az eggyel több pontszám lesz a ponthatár, vagyis ő nincs bent. Ez azért van, mert egy csomó embernek lesz ugyanannyi pontja, és ha teljesen kitöltenék a keretszámot, akkor lenne olyan, aki pl. 400 ponttal bejutott, meg olyan is, aki ugyanennyivel ugyanabban a suliban ugyanazon a szakon kiesett. Így őket egy az egyben nem veszik fel. Legtöbbször kevesebb a felvett ember, mint a max. keretszám. Aztán ott vannak még azok, akik pontszámok alapján bent vannak, de másik szakra is felvették őket, amit előrébb jelöltek meg. Szóval még őket is kihúzzák a listából.

Lehet, hogy emiatt.

2011. máj. 15. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát, mondjuk van az a 22 ember, akiket felvettek, a 22.-nek van mit tudom én 400 pontja. A 23. embernek már csak 399, de rajta kívül még van 50 másik ember, akinek 399 pontja van. Ha ki akarnák tölteni azt a 60-as létszámot, akkor fel kéne ugye venni a 399 pontosokat is, de ha mindet felvennék, akkor jóval meghaladná a 60-as határt, azt meg nem csinálhatják meg, hogy néhányat felvesznek, a töbit meg nem, hiszen mindegyiknek ugyanúgy 399 pontja van és ez igazságtalan lenne. Tehát az a legegyszerűbb megoldás, ha egyet se vesznek fel, hanem 22 fővel indítják az évfolyamot.
2011. máj. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
jaja én is így gondolkodtam ahogy az utolsó válaszoló de kicsit nehezen elképzelhető ez ebben az esetben :D tehát hogy 60 a max létszám és mégis 22-t vesznek csak fel, nem nagyon tudom elhinni hogy ténlyeg 22-nél kellett meghúzni a határt, érted :D
2011. máj. 15. 12:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!