Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen hosszúak legyenek az...

Milyen hosszúak legyenek az irodalomtételek általános iskola végén?

Figyelt kérdés
Év végén kisvizsga lesz irodalomból-8. évfolyam. Csak szóbeli lesz,összesen 25-30 tétel és 10-15 vers. A tételek közül mindenki kettőt kap,egy fogalommeghatározás,egy elemzés(könyv vagy vers. És mellé egy,min. 20 soros verset kell elmondania,mindezt összesen15 percben. Az lenne a kérdésem,hogy milyen hosszú vagy milyen részletes legyen egy tétel? Pl az egyik tétel címe: Epika,Epikai művek. Itt magát a mű meghatározását és az alcsoportokat írjam le,vagy részletezzem külön,esetleg a különböző fajtákat,is pontosan határozzam meg? (pl:Monda: történeti,eredet,stb. részletes meghatározása,Mese:műmese,népmese,tanmese,csalimese,állatmese,meseszámok,eszközök,stb. részletesen meghatározva egyenként és így tovább) Vagy hogyan csináljam? Soha életemben nem vizsgáztam még,azt se tudom,mi fán terem,ráadásul mindenkinek saját magának kell csinálni,nem együtt...
2011. máj. 13. 20:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Tedd fel ugyanezeket a kérdéseket a tanárodnak. Ugyanis ő tudja, mit vár el tőled.
2011. máj. 14. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem 1, max 2 A4-es oldal volt egy tétel, többet úgysem tudtam volna megjegyezni.


Nálam így nézett ki:

1. Költő neve, szülei neve, születési hely, idő, körülmények (pl. szegény családban, vagy tizedik gyerekként...stb)

2. Rövid életút, csak annyi, hogy milyen iskolái voltak, hogyan jutott odáig hogy költő lett, milyen események hatottak rá (pl. elvesztette az édesanyját, meghalt a szerelme...stb)munkásságáról nagyvonalakban (ilyen és ilyen verseket írt, ilyen és ilyen körökben mozgott).

3. Hogyan, mikor, hol halt meg.

4. Hatása az utókorra


Aztán jött egy mű elemzése


elmondom, hogy XY pl. tanmeséket írt.

1. Mi az a tanmese (ide jön egy fogalom)

2. ezt legjobban xx című művén keresztül tudjuk szemléltetni

és akkor lehet mesélni a műről, először miről szól, aztán költői eszközök, ha vers akkor verslábak, rímek és egyéb nyalánkságok, és a kötelezően megtanulandó részeket is idézheted közben.


Ha minden jól megy, akkor legalább 10 perce beszélsz. :)) És még nem is szakadtál bele.


A tételt pedig lezárhatod olyasmivel, hogy erre és erre a költőre hatott, vagy a műnek ez és ez a tanulsága.

2011. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm nagyon! :))
2011. máj. 14. 16:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!