Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Erre megkapom a 4 pontot?

Erre megkapom a 4 pontot?

Figyelt kérdés

Nekem is 120 pont lett, de nem így csináltam. Kiszámoltam pl. az 1. évnek a 6 százalékát, majd ezt adtam hozzá az első évhez, így jött ki a 2. év pontja. Ezzel a logikával jutottam el a 5. évig, és 120 pont jött ki nekem is.


[link]


2011. máj. 12. 11:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Igen. Ez is jó. Amennyiben helyes megoldásra jutottál helyes gondolatmenettel, úgy nem számít, ha ez a gondolatmenet nem pontosan az, mint ami a megoldókulcsban szerepel.

Ha mindenképpen azt akarták volna, hogy mértani sorozattal számolj, akkor olyan sokadik elemet adtak volna meg, amire már nem éri meg évenként kiszámolni. (Mondjuk 25 év múlva mi lesz.)

2011. máj. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!