Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mind a két pontot megkapom?...

Mind a két pontot megkapom? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Ha van egy középfokú nyelvvizsgám és emelt szinten érettségizem angolból akkor ugye felvételinél az új rendszer szerint 68 többletpontot kapnék.

De ugye van az a lehetőség, hogy ha az emelt szintű érettségim 60%-nál jobb lesz, akkor megkapom a középszintű nyelvvizsgát. Az egyik kérdésem, hogy ezt kézhez is kapom? A másik pedig, hogy így is mind a 68 többletpontot megkapom, vagy csak a 40-et?


A válaszokat köszönöm.


2011. jan. 6. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha 60% feletti emelt szintű érettségit sikeresen teszel valamilyen nyelvből, akkor természetesen kézhez kapod a nyelvvizsgád. :]

A második kérdésedre sajnos nem tudom a választ.

2011. jan. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kapsz 68 pontot!

Vagy 40-et vagy 28-at!

2011. jan. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Én eddig 85 pontról tudtam, hogy annyit lehetne kapni, de mivel csak 80 pontot lehet elérni így ha emeletezel és 60% fölött leszel akkor 80 többlet pontod lesz.

Remélem jól tudom.

2011. jan. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

NEEEM!

Egy jogcímen egyszer számolnak pontot.

Ha angolból emeltezel és 60% fölé sikerül, akkor vagy 40 vagy 28 pontot kapsz attól függően, hogy az adott szakra felvételi tárgy-e az angol.

Ha felvételi tárgy, akkor 40 pontot kapsz, ha nem, akkor 28-at.


És az érettségidbe írják bele, hogy egyenértékű az érettségid egy középfokú C nyelvvizsgával.

2011. jan. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kapsz kétszer pontot.

Ha ötös lesz az emelt szintűd, akkor kapsz egy PÓTLAPOT az érettségi mellé, abba van benne, hogy az egy nyelvvizsgával egyenértékű.

2011. jan. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!