Lisztérzékenyek kapnak valamilyen kedvezményt felsőoktatási intézményben?
Szia!
Ahova én járok tippre minimum 20-25 000 Ft-ot kapnál (de valószínűleg ennél még jóval többet is) ezekre a betegségekre és az egy főre jutó keresetre.
Volt egy évfolyamtársam, aki alapból megkapta a magasabb szintű, A-kategóriás szoctámot a lisztérzékenység miatt, ami elvileg fogyatékosságnak számít. Nem kell ezért lehurrogni, ő ezt mondta. Mivel valamilyen anyag nem termelődik a szervezetben és ezért bizonyos élelmiszereket nem tud lebontani a szervezete. Mindent, még a joghurtot is meg kellett néznie, hogy található-e benne olyan származék, amitől rosszul lehet, a péksütemények ára meg, amit egy speciális boltban vett 3-4-500 Ft-nál kezdődött darabja.
Emellett, mivel túl későn fedezték fel nála, a betegsége meddőséget is okozott.
Az asztmára is jár tartós betegség címen pluszpont - nálunk legalábbis - a szoctám pontszámításakor, valamint a szülő tartós betegségeire is. Meg arra is, hogy anyukád egyedül nevel. Még 1-2 pontot a 40 000 Ft-os egy főre jutó jövedelemre is kapnál. A májrákról meg ne is beszéljünk.. természetesen az is tartós betegség, és jár érte pont.
És a kedves hozzászólóknak meg: aki nem ért hozzá, meg nem ismeri a betegséget inkább ne írjon. Ezeket a betegségeket összehasonlítani a kopaszodással??? A lisztérzékenység egy egész életen át elkíséri. A havi élelmiszervásárlás összege általában minimum megduplázódik. Ha nem tartja be a diétát iszonyatos görcsöket okoz. A diéta meg költséges. A májrák okozta gondokra még gondolni sem merek...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!