Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Anglisztikára akarom tovább...

Anglisztikára akarom tovább menni. A holnapi angol emelt nagyon fontos hogy jól sikerüljön?

Figyelt kérdés
tehát van a pontduplázós módszer. Ott mindenképpen az egyik amit dupláznak az angol emelt? A másik módszernél meg ugy nézik a két év végi tanulmányi eredményt, az érettség összeredményt meg az angol emeltet? ez így van?
2011. máj. 4. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

nekem úgy nézik (én is arra jelentkeztem) hogy az angolt számítják egyik érettségi eredménynek és még kapok 40 pluszpontot rá. DE csak ha 60% meglesz. (ami sztem nem XD)

A másiknak a németet számítják be szintén kapok plusz 40 pontot ha ugyanúgy sikerül mint az angol - az is emelt.

2011. máj. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
szóval ha mondjuk 60%ra sikerül az 60 pont és + 40, tehát a max 100? ha viszont pl 59 % akkor csak 59 POnt?
2011. máj. 4. 15:21
 3/3 anonim válasza:
77%
Ha pontduplázós rendszerben számolják a pontodat, akkor két tárgy eredményét veszik figyelembe. Amikkel jelentkezel az egyetemre. Az elért érettségi százalékot (mindkettőből) megduplázzák. Ebből max 400 pontod lehet. Mivel anglisztikára jelentkezel a 40 pontot pluszban kapod meg ehhez. Ha megvan a 60 % az angol érettségi akkor kapsz még 30 pontot, mert az már nyelvvizsgát ér.
2011. máj. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!