Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A diákhitellel nem verheti...

A diákhitellel nem verheti magát az ember nagyobb adósságba, ha okosan használja, igaz?

Figyelt kérdés
Jövőre lehetséges, hogy szükségem lesz rá, ezért jó pár kérdést elolvastam az oldalon a kereső segítségével, és a fenti megállapításra jutottam. Ha csak a feltétlenül szükséges mennyiséget veszi fel az illető, és amint lehet előtörleszt mindent, plusz a hallgatói viszony megszűnésével megpróbálja minél gyorsabban visszafizetni, nem pedig csak a minimális összeget, akkor gyorsan ki lehet jönni belőle, nem?
2011. ápr. 30. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
remélem, nekem is kell majd, vagyis csak azzal mehetek tanulni, szóval ellég durva tartózásom lessz majd..
2011. ápr. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom! Állandóan kavarnak a diákhitel körül. Csak akkor vedd fel, ha anélkül éhen halsz. Kényelmesnek tűnik most, de nagyon rossz lesz, mikor a gázszámla alól húzzák ki a pénzedet az egykori diákhitel miatt. Hidd el, pályakezdőként nagyobb szükséged lesz a pénzre.
2011. ápr. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"ha okosan használja"

Igen, valóban ezen van a hangsúly. Sokan úgy veszik fel, hogy "á, alacsony kamat, nem kell fizetni még 4-5 évig, k*rva jó", és akkor néznek, amikor pályakezdők lesznek. Ésszel használva, kis összeget felvéve, gyakran előtörlesztve szerintem sem lehet belőle gáz.

2011. máj. 1. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én fizetős levelező képzésen vagyok, felvettem. A pénz bent van a bankban, lekötve. Akkor nyúlok hozzá, ha kirúgnának a munkahelyemről és ki kéne azonnal fizetni egy félévet.
2011. máj. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!