Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pszichológus szeretnék lenni....

Pszichológus szeretnék lenni. Gimnazista vagyok. Milyen tantárgyakra kell ráhajtanom?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 21:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Én azt mondtam, hogy fogalmam sincs milyen lesz akkor a pontszámítás, de két jó emelttel és egy nyelvvizsgával mindegy hogy milyen lesz a pontszámítás, elég magas pontszáma lesz :P
2011. ápr. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 marax válasza:
Kitűnő bizonyítvány 3-4. osztályban, 90% fölötti érettségi minden tárgyból, az egyik emelt szintű...(ott elég a 80% is) és egy felső- meg egy középfokú nyelvvizsga a pluszpontok miatt. Ha fizetősre mész, akkor jóval kevesebb is elég...
2011. ápr. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Szóval akkor az egész életemet a tanulással töltehetem :D
2011. ápr. 30. 18:41
 14/17 Nephrit válasza:

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy középfokú nyelvvizsgával, 4-es érettségivel (4 db 4-es, 1 5-ös) van 386 pontom. 420 fölött volt idén is a ponthatár. És igen, mire Te oda jutsz, hogy főiskola, valószínűleg (jó magyar államhoz méltóan) megint minden rendszert szétvariálnak. Újra.

Sok sikert és jó tanulást kívánok!

2011. máj. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Szóval akkor az egész életemet a tanulással tölthetem"

Ez egyébként lényegében bármilyen szaktudást igénylő munkánál így van ma már.

2011. máj. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
leginkább magyar, de az összes humán tárgy .és persze az érettségi tárgyak.sok sikert:)
2011. máj. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha ez segít, én is bejutottam, pedig nem vagyok hű, de penge. Akkor a 480-ból, 456 volt a ponthatár.

Több tárgyat is elfogadnak a szakra, de jól jársz, ha bioszból emeltezel, és nyelvként angolt hozol.

Elsőben még el lehet az ember angoltudás nélkül, de később már nem, alapnak veszik, hogy külföldi szakcikkeket olvasol. (Meg hát nem is jelennek meg magyarul)


Kitartás! Ha 9.-ben már tudod, mi akarsz lenni, akkor tuti bejutsz, akárhogy módosítják a pontrendszert.

2011. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!