Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen ugye nem a tanárnak...

Egyetemen ugye nem a tanárnak kell fegyelmezni?

Figyelt kérdés
Elsőéves vagyok, és a csoporttársaim néha úgy viselkednek mint az óvodások. Ennek örömére az egyik tanárunk elhajtott minket óra vége előtt fél órával, mert ő így nem hajlandó tanítani, ezzel teljesen egyet értek. A csoporttársaim pedig fel vannak háborodva, hogy miért nem tud fegyelmezni. Kinek van igaza?
2009. márc. 5. 16:02
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

tényleg nem a tanár dolga...itt senki nem terel már senkit az idióta gyerek saját érdeke itt már h elérje az infókat és tanuljon, senki nem ver semmit az agyába


most ezt nem rád értem hanem olyanokra

2009. márc. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Az egyetemre elvileg felnőtt emberek járnak, akiket nem kellene fegyelmezni. A következő mi lesz? A munkahely igazgatója állandóan a hátuk mögött lesz, hogy hajlandóak legyenek dolgozni?

De sajna a tanárok ma már kénytelenek lesznek megszokni az új felhozatalt (annál nagyobbat fog szívni a gyerek, ha állásba kerül)... de majd jövőre, mikor duplájára emelik a felvételi ponthatárt!

Természetes, hogy nektek van igazatok.

2009. márc. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen nem szokás fegyelmezni. Általában a csoporttársak lerendezik ezt a dolgot és kirakják azokat akik zavaróak.
2009. márc. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az igazság az hogy a 12ből 4en figyeltünk a többiek mást csináltak,így többség ellen pedig nehéz lerendezni őket
2009. márc. 5. 16:33
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
a tanárnak. neki nem dolga rendet tartani.
2009. márc. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk annak idején már szakközépben megmondták , hogy ez nem kötelező aki nem akar tanulni az menjen máshová !
2009. márc. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Az egyetemen már mindennél jobban érvényesül a "tanárnak mindig igaza van" alapelv. Ezért ha fel is merül a csoporttársaidban a kétely, hogy igaza volt-e a tanárnak, az majdnem felesleges, mert úgyis igaza volt.

De észérvekkel szemlélve a dolgot: neki már egyáltalán nem feladata a fegyelmezés. Az egyetemre belépő 18-19 éves embereknek már tudniuk kellene viselkedni és nem biztos, hogy ezt az általános és középiskolában kellene megtanítani nekik. Van erre a célra egy család nevű intézmény, ahol a rábeszéléstől a jókora fülesekig terjedő eszköztár segítségével lehet rávenni a gyereket, hogy emberi módon viselkedjen. Elsősorban ez kellene, hogy legyen a közösségi életre nevelés színtere. A közoktatás csak másodlagos, az egyetem pedig már ennek az első próbapályája...

2009. márc. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólókhoz! Főiskolákra, egyetemekre felnőtt emberek járnak. Én szintén elsős vagyok, de nálunk fel sem merül ilyen probléma. Szerencsére.

A kérdésedre válaszolva: felsőfokú intézménybe nem kötelező járni. A tanár felnőtt, épeszű embereknek tartja meg az előadást. Nem kell fegyelmeznie, mert normál esetben nincs rá szükség. És egyébként is... milyen gáz lenne, ha a professzorok azzal ütnék a szemináriumok, előadások felét, hogy a FELNŐTTEKET fegyelmezi.

Sajnos, rossz csoportba kerültél, ez ellen a megszöksz vagy megszoksz elve érvényesül.

2009. márc. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

fegyelmezni???? egyetemen??? basszus, oda elvileg felnőtt emberek járnak! hát megáll az eszem.

már előző félév szeptembere óta mondom, hogy 2008-ban tényleg majdnem minden jöttment hülyét felvettek.

bocs, kérdező, te az üdítő kivétel lehetsz.

2009. márc. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

K*rva jó! Egyetemen is ez megy???


18 éves vagyok, az utolsó előtti évemet taposom egy gimnáziumban, de mióta elkezdődött újra a tanév -> ingerlékenyebb vagyok -> emiatt fáradtabb és nyűgösebb.

Miért? Az osztálytársaim 17-19 éves emberek szó szerint őrjöngnek!!!!!!!!! A tanárok bezzeg nem tehetnek semmit... se egy nyakleves, se semmi...

Még ki sem küldhetik a gyereket az óráról, mert "joga van bent ülni" - na de kérdezem én: ha neki joga van bent ülni, akkor nekem miért nincs jogom értelmes órákat végighallgatni?!?!?! Hát hol itt az igazság?!?!

2010. szept. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!