Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valóban pocsék az átlagom? :/

Valóban pocsék az átlagom? :/

Figyelt kérdés
Jelenleg 8. osztályos vagyok,és é égére feltehetően 4.5-ös lesz az átlagom. Legjobb esetben 4.64... Nekem ezzel semmi bajom nincs,főleg,hogy a 14 tantárgyból 5-7 lesz négyes,így adja ki az átlagot,hármas-kettes nélkül. Én ennek örülök,meg minden,de a szüleim hétköznapinak veszik,és azt mondják,hogy: -"lehetne jobb is!" meg -"pocsék" És nem humorból,hanem halál komolyan,ami kicsit rosszul esik,hogy ennyi hajtás után csak úgy rávágják ezt. Lehet,hogy nem kéne ennyire túlreagálnom,de én így 8. végén azért számítottam arra,hogy legalább egy vállveregetést kapok... vagy tényleg rossz ez az átlag?
2011. ápr. 23. 12:32
 1/9 anonim ***** válasza:

az értéke persze függ attól is, hogy milyen erős iskolába jársz, de nem, egyáltalán nem rossz ez az átlag, semmi ok a szégyenkezésre.

Lehet, hogy úgy érzik, hogy tudnál ennél többet is

2011. ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem 4,2,na az pocsék. Szerintem a Tiéd jó,de ez majd akkor derül ki,ha felvesznek valami jobb középsuliba. Mert én is úgy voltam,hogy jó lesz ez,meg majd csak valahova felvesznek,most meg fogom a fejem,hogy miért nem tanultam egy picivel többet,mert a legsz.rabb gimibe vettek fel,meg egy szakközépbe,ahova nem nagyon van kedvem menni.
2011. ápr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ha azóta nem változott a rendszer, akkor a 8. évi osztályzatból a félévit nézik a felvételikhez, tehát az év végi szinte semmit sem számít, csak annyit hogy az lesz a bizonyítványodban, de úgysem nézi senki. A 4,5 egyébként szerintem jó átlag, nincs vele semmi gond, én megdicsérnélek. Az viszont érdekelne, hogy inkább a fontosabb tárgyakból vagy 4-es (matek/magyar/idegen nyelv/töri) vagy a készségtárgyakból (tesi/rajz/stb.)? Lehet ezzel van a szüleidnek valami baja.
2011. ápr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Jézus.Nekem 8-ban 3,8as átlagom volt,és anyámék nem szóltak érte...Hogy lenne rossz a 4,5?:O 12-ben nekem is 4,5 lesz,bár tanulásnélkül.Na nekem mondhatnák,hogy jobban húzzak bele,dehát akkor már 6os lennék:D Egyáltalán nem rossz a tiéd.Nem vágom a szüleid reakcióját...:S
2011. ápr. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megnyugtató. :) Ami meg a "fontos" tantárgyat illeti,a humán tantárgyak a töri és a latin kivételével mind ötösek,a reálnál a fizika-kémia-matek hármas az,amivel gond van,de az sajnos stabil négyes,szóval nem nagyon tudok javítani. Ami még feles úgymond,az a föci és az irodalom,ennél a kettőnél nem tudom,merre fog "dőlni".
2011. ápr. 23. 13:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Jajj de utálom az ilyen szülőket... az ilyennel felesleges stressznek teszik ki a gyereket. 4.5ös átlag igenis jónak számít, ha 2es lennél na az lenne a pocsék.

Barátnőmnek voltak ilyen szülei, ha 4es körüli volt az átlaga, jól letolták, hogy milyen szar tanuló, meg hogy nem veszik fel normális gimibe. Na most én világ életemben 4es voltam, még gimiben is és most egyetemre járok. Szóval no para, jó az átlagod ahogy van, tartsd meg ezt középsuliban is és nem lesz miért szólniuk.

2011. ápr. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálam is hasonló a helyzet, csak annyi a különbség, hogy eddig kitünő voltam mindig, most meg 8. évvégén lesz 1(!) 4-esem. ÉS ezért is megy a folyamatos hiszti itthon... Pedig az a 4-es földrajzból lesz, én pedig biológia tagozaton fogok továbbtanulni... Na mindegy. :)

Kitartás!

2011. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A szüleid biztos azért akarnak ötös átlagot neked, h aztán szakmaválasztáskor bárhova felvegyenek(egyetem/fősuli). De, ha olyan tárgyból vagy négyes ami nem akarsz lenni, akkor az úgysem számít(de azért azt is tanuld, mert ki tudja...).

Az én szüleim meg kicsit "lazák" velem ezért kicsit lustultam is.:S...Am apám 2.7-es átlaggal végzett nyolcadikban, a szakközép/szakmunkás(nemtudom) az 3 vagy 4-es jeggyel végezte és a legutolsó suliját kitűnővel végezte, úgyhogy ha most 4,5 vagy és igazán akarsz tanulni, akkor akárminek mehetsz.:) Sok sikert! Szurkolok!(Nem ismerlek, de azért te is szurkolj nekemXD)

2011. máj. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben :DD
2011. máj. 11. 20:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!