Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehetne kirugatattni egy...

Hogy lehetne kirugatattni egy tanárt?

Figyelt kérdés
nemrégjött az iskolánkba és ő lett az új ofőnk is,nagyon sok probléma van vele nemcsak a mi osztályunkban hanem a többi o.ba is ahol tanít.nem megfelelő hangnemben beszél,úgy beszél velünk mint a "kutyájával" szókincsébe az van benne csupán hogy kuss!fogdbe a pfoádat!sicc innen.stb..ami egy tanárnél elég meglepő (mert hát diplomás ember) ne mondjátok h menjünk az igazgatóhoz mert voltunk nála és nem csinált semmit,tanár a tanárt védi.az a baj h matekot tanít és így nem fogunk tudni leérettségizni mert a szakmai tudása is hagy kivánnivalót maga után..amikor kérdezünk vmit nem válaszol rá v. csak egyszerűen úgy csinál mintha nem hallaná..amikor órán új anyagot veszünk csak lediktálja ugyanazt semmi magyarázat nincs mellé..ezért kell bejárni órára a semmiért?ezt sztem mindenki kitudja másolni a könyvből.érettségin mi lesz velünk netalán bukás?v kettes ? kérlek segítsetek hogy lehetne eltávlolítani valahogy mert ez már elviselhetetlen..
2009. márc. 3. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kéne, hogy legyen az iskolátokban diákparlament, diáktanács, diákképviselő. Nekik kéne panaszt tenni a tanár ellen, és szerintem írásban. Akkor annak nyoma van, azt nem lehet csak úgy lesöpörni az asztalról.

Ugyanígy van a szülőknek is valami szervezete, hozzájuk is fordulhattok, akik aztán panaszt tesznek az igazgatónál.

2009. márc. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
A legésszerűbb megoldás a következő: vészeljétek át még ezt a kevés időt vele, és közben szorgalmasan járjatok különtanárhoz korrepetálásra, így a jegyetek sem romolhat meg.
2009. márc. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem így, az egyik fél véleménye alapján nem lehet ítélni. Lehet, ha őt kérdeznénk, azt mondaná, h nem vagytok képesek csöndben maradni órán, stb. Valószínűleg nem ok nélkül szól rátok.. A szakmai tudásáról megbizonyosodni nem a ti dolgotok, de szerintem az érettségi 5-öshöz szükséges anyagot minden tanár meg tudja tanítani.

Szóval amit az utolsó mondott: foglalkozzatok a saját dolgotokkal, a tanulással, úgyis már nem sokáig jártok oda a suliba.

2009. márc. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell vészelni, a szülők összefognak, küldöttségbe mennek, kérnek másik tanárt. Addig firtatják, míg a helyzet meg nem oldódik. Nem kell feladni. De a megoldás a szülők kezében van. S közösen, különben a gyerekének árt. Nekünk sikerült. Egy anyuka
2009. márc. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

..folyt. Nem kirugatni kell, csak kértek másik tanárt.

Van szülői munkaközösség is, hívjon az össze egy szülőit, amin az igazgató, a szülők és a gyerekek is részt vesznek, és meg lehet hívni a tanárt is.

Ha az igazgató ellenáll is eleinte, át kell ezt erőltetni.

Ha gondoljátok, először szervezzetek a szülői munkaközösség segítségével egy gyerek szülő értekezletet, mert otthon talán a szülők lekicsinylik a problémát. Én se hittem el, míg a gyerekem mondta csak, azt hittem magát mossa, csak szülőin szembesültem, hogy szinte az egész (jó képességű) osztály 2-es, meg bukik MAGYARBÓL, Amihez ugye nem kell se énekhang, se logikai zsenialitás.

2009. márc. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Gondolom masik sulibol kirugtak, igy kerult hozzatok.

Neki kellene fegyelmet tartania, de gyenge hozza. Talan nem is tanarnak valo. Erdekes, nemelyik tanar orajan hatalmas a zsivaj, ot a diakok nem is tisztelik. Aki viszont fegyelmet tud tartani, tud tanitani, csend van, es ot tisztelik a diakok is.

Ha romlani fognak az osztalyban a jegyek matekbol, akkor remelhetoleg tobb szulo is bemegy a suliba majd, es kertek uj tanart.

Mi az, hogy az igazgato nem csinal semmit. Orulet. Ne hagyjatok annyiban, a szulok fogjanak ossze! Remelem sikerul.

2009. márc. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)de nem egyszer nem kétszer voltak az igazgatónál a szülők, az ifjúságvédelmisnek is panaszkodtunk de az csak leadta a drótot ofőnek..volt olyan is h fogadóórára bementek a szülők más osztályokból és mi lett a vége?másnap egész éves anyagból írtak..ennyit ér az igazgató nálunk legalábbis..

Mi gondolkodtunk az oktatásügyi minisztériumot kihívni és az majd megoldja a problémánkat.erről mi a véleményetek?és ha vki jártasabb a témába az írjon legyenszíves h mit lehetne ezzel elérni.mert mi már 7hónapja várunk h változzan a tanár és nem változott akkor ezután sem fog avér nem válik vizzé..szokták mondani előre is köszii

2009. márc. 3. 15:20
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm az újabb válaszokat:)mi se kirúgatni akartuk csak másik tanárt de ez sem kaptuk meg, úgy érzem az oktatás ügy lenne a megfelelő mert ez a helyzet tarthatatlan..

és a válaszokhozszólva az a baj h sok embernek csak a hangja nagy amikor meg a tettek mezejére kéne lépni mindegyik nyuszi..az az igazság h félnek, én nem szeretem az ilyet mert aki nem szól semmit nincs véleménye az ne m fog előrejutni azéletben..sokan széthúznak mert v nem érdekli őket v ugyehát félnek.

2009. márc. 3. 15:25
 9/9 anonim válasza:

Írsz majd ha sikerül ellene valamit tenni?:D

Utálom az ilyen genyó tanárokat-.-" :D

kiváncsi vagyok mi lesz vele..:D

2009. dec. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!