Milyen az államvizsga?

Figyelt kérdés
Diplomamunka a szakdolgozat és államvizsga a szakdolgozat megvédése? Tapasztalatok, mennyire nehéz, mit kell csinálni? Tétel is van? Köszi
2009. febr. 27. 11:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
88%
Az államvizsga része a szakdolgozat védés. Van ahol ez egy nap van van ahol több nap van rá. Aztán maga az államvizsga olyan,hogy van egy tételsorod, azt,hogy ez hány tárgy és hány tétel azt mindig az adott felsőoktatási intézmény adott szakja határozza meg. Van ahol könnyebb van ahol nehezebb. A Szakdolgozat védés is helyenként változó: a legtöbb helyen elég ha beszélgetsz a szakdolgozatodról. Ahol én államvizsgáztam ott a védés elég komoly volt: ppt-s prezentációt kell készíteni a szakdolidból.
2009. febr. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
88%
12:43 Az államvizsga általában a főtárgyaidból áll és az nem egy félév anyagát öleli fel hanem valamilyen formában a 3-4v évét amíg oda jártál.
2009. febr. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol más.

Nálunk februárban szakdolgozat védés, júniusban államvizsga (írásbeli és szóbeli) Írásbeli: teszt, kb. 70%-tól 2-es. Szóbeli: elméleti és gyakorlati résszel. 6 tárgyból vizsgáztunk, tételsor nem volt. Tanulni nem nagyon lehetett rá, inkább az egyetemen felszedett tudást nézték, több évi anyagot nem lehet 1 hónap alatt bepótolni.. Hát.. volt, aki megbukott..

2009. febr. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
79%
12:42-es vagyok köszönöm mindenkinek a választ:-)
2009. febr. 27. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk a műszaki felsőoktatásban így zajlott:

- bemész, 3 tételt kihúzol (a,b,c), aztán elkezded őket kidolgozni. Ha kész vagy, akkor ha szabad valamelyik tanár, elkezdheted neki mondani. Nálunk minden tételhez 2-2 tanár volt, és mindegyikre külön jegyet kaptál.

- ha ez megvan, utána jön a védés. ott kiállsz a bizottság elé (ez már 3 fős volt), és 5-10 percben kellett megvédeni a szakdolit. Nálunk kérdeztek rendesen belőle.


Aztán kimész, és vársz az eredményre. Nekünk egyszerre mondták meg az összes emberét a nap végén.

2009. márc. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok: nálunk a műszakin buktatnak is szép számmal államvizsgán sajnos, általában 20-30%-a sikertelen.
2009. márc. 1. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (Kecskemét GAMF) tavaly nyáron mikor én voltam akkor az egész évfolyamon egyetlen egy bukás volt, de ő tényleg nem tudott szinte semmit (bent voltam mikor felelt), egyébként mindenkit átengedtek. Nálam pl. egy tétel volt, amibe belenyúltam úgy, h arról épp kb. semmit sem tudtam mondani, ezért gondosan azt hagytam utoljára és a többinél igyekeztem az időt húzni, h erre ne maradjon sok, a többit tudtam tehát belekérdezhettek, bele is kérdeztek ,tudtam rá válaszolni minden ok volt, nem volt semmi probléma, majd annál a tételnél tereltem, vagyis általánosságban beszéltem a tárgyról, h mi az mire jó stb. ( érdemes ilyen mondatokat is begyakorolni, időt lehet vele nyerni), nem is tudtam rátérni a konkrét tételre mert közölték ,h eleget hallottak.


De nyugi nem a záróvizsga a nehéz hanem addig eljutni, ha addig eljutottál már nem lehet nagy baj. Tanulni persze kell rá, ne vedd nagyon félvállra inkább parázd túl kicsit. Legalább nézz utána a tételeknek, készülj fel a szakdoga védésre, minden tételnél legyen pár mondat, amit el tudsz mondani, ne legyen olyan, amibe bele se szagoltál (Murphy szerint úgyis azt húzod ki).


Szakdoga védéshez pedig érdemes PowerPoint prezentációt csinálni. Abból baj nem lehet ha van max. nem engedik majd bemutatni, de mindenképpen jó pont. Nálam pl. a 2. dia után mondták ,h elég lesz. Nem is kell túlbonyolítani a prezentációt 3-4 dia untig elég.

2009. márc. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk tegnap voltak az államvizsgák. Szie-Gtk, humánerőforrás menedzser szak.

A mi bizottságunknál az emberek 1/3-át meghúzták. :S Szóval, elég gáz volt a helyzet. Nem igazán segítettek az emberkéknek. Vagy tudta, vagy nem.

2009. jún. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
51%
Bakker! Nekünk 14 nagy tételünk van, amiben összesen majdnem 100 kis tétel és a kis tételekről is legalább 10-15 percet tudnunk kell beszélni! A vizsgabiztos dönti el, hogy a nagy tételben szereplő összes kis tételről beszélj általánosságban, vagy konkrétan egy kis tételt fejts ki részletesen - nemzetközi tanulmányok
2016. máj. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

gyógytornász képzésen van 4 forduló.

1. védés: ha valami nem ok, akkor vagy nem fogadják el és nem mehetsz védeni, vagy elmehetsz és ott buktatnak meg.

2. gyakorlati: kihúzol 6 klinikumból 1-et reggel, és megmondják melyik kórházba menj, ott átöltözöl és húzol egy beteget, megkapod a leegyszerűsített beteglapot. van 30 perced a anamnézisre, diagnózisra és a kezelési tervek felállítására, aztán a vetező gyógytornász és az osztályvezető orvos előtt vizsgázol.

3. írásbeli: van egy tesztkönyv és annak a megoldókulcsát kell bemagolni azért, mert rossz. és ha te esetleg a saját logikáddal megtalálod a jó választ és bejelölöd, lehet hogy veszíted a pontokat mert a rossz megoldókulcs alapján javítanak.

4. szóbeli: húzol egy A (általános) és egy B (klinikum) tételt, amit gyorsan kidolgozol. Aztán 8 tanár előtt vizsgázol.


Arra szeretnék kérni mindenkit, hogy ne menjen erre a szakra.

2019. jún. 29. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!