Milyen az államvizsga?
Mindenhol más.
Nálunk februárban szakdolgozat védés, júniusban államvizsga (írásbeli és szóbeli) Írásbeli: teszt, kb. 70%-tól 2-es. Szóbeli: elméleti és gyakorlati résszel. 6 tárgyból vizsgáztunk, tételsor nem volt. Tanulni nem nagyon lehetett rá, inkább az egyetemen felszedett tudást nézték, több évi anyagot nem lehet 1 hónap alatt bepótolni.. Hát.. volt, aki megbukott..
Szia!
Nálunk a műszaki felsőoktatásban így zajlott:
- bemész, 3 tételt kihúzol (a,b,c), aztán elkezded őket kidolgozni. Ha kész vagy, akkor ha szabad valamelyik tanár, elkezdheted neki mondani. Nálunk minden tételhez 2-2 tanár volt, és mindegyikre külön jegyet kaptál.
- ha ez megvan, utána jön a védés. ott kiállsz a bizottság elé (ez már 3 fős volt), és 5-10 percben kellett megvédeni a szakdolit. Nálunk kérdeztek rendesen belőle.
Aztán kimész, és vársz az eredményre. Nekünk egyszerre mondták meg az összes emberét a nap végén.
Nálunk (Kecskemét GAMF) tavaly nyáron mikor én voltam akkor az egész évfolyamon egyetlen egy bukás volt, de ő tényleg nem tudott szinte semmit (bent voltam mikor felelt), egyébként mindenkit átengedtek. Nálam pl. egy tétel volt, amibe belenyúltam úgy, h arról épp kb. semmit sem tudtam mondani, ezért gondosan azt hagytam utoljára és a többinél igyekeztem az időt húzni, h erre ne maradjon sok, a többit tudtam tehát belekérdezhettek, bele is kérdeztek ,tudtam rá válaszolni minden ok volt, nem volt semmi probléma, majd annál a tételnél tereltem, vagyis általánosságban beszéltem a tárgyról, h mi az mire jó stb. ( érdemes ilyen mondatokat is begyakorolni, időt lehet vele nyerni), nem is tudtam rátérni a konkrét tételre mert közölték ,h eleget hallottak.
De nyugi nem a záróvizsga a nehéz hanem addig eljutni, ha addig eljutottál már nem lehet nagy baj. Tanulni persze kell rá, ne vedd nagyon félvállra inkább parázd túl kicsit. Legalább nézz utána a tételeknek, készülj fel a szakdoga védésre, minden tételnél legyen pár mondat, amit el tudsz mondani, ne legyen olyan, amibe bele se szagoltál (Murphy szerint úgyis azt húzod ki).
Szakdoga védéshez pedig érdemes PowerPoint prezentációt csinálni. Abból baj nem lehet ha van max. nem engedik majd bemutatni, de mindenképpen jó pont. Nálam pl. a 2. dia után mondták ,h elég lesz. Nem is kell túlbonyolítani a prezentációt 3-4 dia untig elég.
Nálunk tegnap voltak az államvizsgák. Szie-Gtk, humánerőforrás menedzser szak.
A mi bizottságunknál az emberek 1/3-át meghúzták. :S Szóval, elég gáz volt a helyzet. Nem igazán segítettek az emberkéknek. Vagy tudta, vagy nem.
gyógytornász képzésen van 4 forduló.
1. védés: ha valami nem ok, akkor vagy nem fogadják el és nem mehetsz védeni, vagy elmehetsz és ott buktatnak meg.
2. gyakorlati: kihúzol 6 klinikumból 1-et reggel, és megmondják melyik kórházba menj, ott átöltözöl és húzol egy beteget, megkapod a leegyszerűsített beteglapot. van 30 perced a anamnézisre, diagnózisra és a kezelési tervek felállítására, aztán a vetező gyógytornász és az osztályvezető orvos előtt vizsgázol.
3. írásbeli: van egy tesztkönyv és annak a megoldókulcsát kell bemagolni azért, mert rossz. és ha te esetleg a saját logikáddal megtalálod a jó választ és bejelölöd, lehet hogy veszíted a pontokat mert a rossz megoldókulcs alapján javítanak.
4. szóbeli: húzol egy A (általános) és egy B (klinikum) tételt, amit gyorsan kidolgozol. Aztán 8 tanár előtt vizsgázol.
Arra szeretnék kérni mindenkit, hogy ne menjen erre a szakra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!