Milyen az államvizsga?

Figyelt kérdés
Diplomamunka a szakdolgozat és államvizsga a szakdolgozat megvédése? Tapasztalatok, mennyire nehéz, mit kell csinálni? Tétel is van? Köszi
2009. febr. 27. 11:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
29%

állam vizsga vagy záróvizsga??

régi rendszer vagy bologna??

2009. febr. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Először tételt kell húzni, annyiszor ahány tárgyból vizsgáznod kell, majd kapsz időt, h kidolgozhasd a tételeket adnak papírt arra lehet írni. Ha szólítanak akkor először kezded a szakdogád megvédésével ez 5-1 perc maximum. Érdemes húzni az időt amennyire lehet ( ne feltűnően) így kevesebb marad a tételekre. Elmondod a tételeidet majd miután megvoltál szólnak ,h elég lesz, kimész és az eredményhírdetésre vissza. Nem olyan nehéz mint mondják, és nem céluk megbuktatni, sőt inkább átlökdösnek ha lehetséges.

Ha megjegyzed azt, h azt soha semmi esetre se mondjad, h "nem tudom" akkor 99%, h átmész.

2009. febr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
48%

5 perc??

bolognán 8 perc pl....

2009. febr. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A második válaszoló válaszát köszönöm, az segített, az első meg feleslegesen írt!!!
2009. febr. 27. 12:25
 5/21 anonim ***** válasza:
28%

kedves kérdező..

nem én vagyok a h. lye hanem te, ha annyi eszed van h még azt sem tudod hogy kétféle rendszer van...

és főleg h azt hiszed h ezt vki csak így vágja neked mire gondolsz...

be se menj vizsgézni

2009. febr. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk jogi karon úgy van, hogy márc. elején megvédjük a szakdogát. Rá kb 10 napra első államvizsga. Nekem öt tárgyam volt, kb 10-15 naponta. Nálunk is vannak tételek, de végül is abba kérdez bele amibe akar. Szegeden nem érvényes az, hogy aki már odáig eljut majd átrugdalják. Nem. Nem lehet rizsázni, hülyeségeket mondani , csak korrekt tudással engednek át. Nem egy bukás van, nem is kettő. Nagyon kell tudni.
2009. febr. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

egyébként az min múlik hogy milyen tárgyból kell vizsgáznod?mindenből amit a 3 éva alatt tanultál vagy az utolsó félév tárgyaiból vag ymiből?

a kérdezőnek:

bocsi a h.belekérdeztem a kérdésedbe,de nekem is már csak 1 évem van hátra és erről nem nagyon beszélnek nekünk...

2009. febr. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk az egész csak a szakdoga védéséből áll, amit persze nem szabad hangoztatni ezért nem is írom, hogy hol van ez és milyen szak, és csak azért mert a drága tanszékvezető annyira elfoglalt, hogy neki többre nincs ideje. Hivatalosan persze minden ugy ahogy kell. És csodálkoznak, hogy egyre csak romlik a szinvonal.
2009. febr. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyanúgy volt, mint ahogy a második válaszadó írta. Azt tényleg meg tudom erősíteni, hogy ha kell, akkor átlökdösnek a vizsgán! :) Ha már államvizsgáig eljutottál, akkor nem ott fognak szívatni! :)

Soha ne mondd azt, hogy nem tudod, az tényleg rossz pont. Úgyis addig fognak kérdezgetni, amíg be nem ugrik valami.

Sok szerencsét, és kitartást a tanuláshoz! :)

2009. febr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

Így van, az államvizsgától nem kell fosni. tényleg mkit átrugdalnak.

az egyik májusi szigorlatomtól ezerszer jobban rettegek, mint az államvizsgától. ha valaki eljut az államvizsgáig, akkor tul.képp már a kezében tudhatja a diplomáját.

2009. febr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!