Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek miylen lesz a...

Szerintetek miylen lesz a májusi kémia érettségi?

Figyelt kérdés
kb meddig kellene a feladatokat átnéznem a Villányi féle Ötösöm lesz kémiából c. könyvben?? és mikre kellene nagyon rámennem tanulás szempontjából?? Már átvettem a 9,es és 10es könyvet de nagyon félek . tanács??
2011. márc. 30. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Közép vagy emelt?

Egyébként az Ötösöm lesz kémiából c. könyvből jó, ha sokat csinálsz, mert az hasznos mindkét szintre.

Nem tudom, milyen könyveid vannak, de mindenképp nézd át az általános, a szerves, és a szervetlen részeket.

Amúgy maga az érettségi ugyan olyan lesz, mint eddig. Nézz meg pár tavalyit az OH weboldalán, azokból is jól lehet gyakorolni.

2011. márc. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg tudlak érteni, egy kémiaérettségitől én is nagyon félnék. :-DD
2011. márc. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.egyébként középre megyek. ajj iszonyatosan félek és az a baj hogy a Villányi könyvből nem tudom ho az első két részt kell megcsinálni vagy az összeset és abból az utolós kérdéseket nem,mert azok már nagyon nehezek. valaki még nem készül??
2011. márc. 31. 17:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Remélem olyan mint a tavalyi. Azt megírtam nemrég és 90 % lett. Én ötös vagyok kémiából és orvosi lenne a cél, de én is nagyon félek. Szerintem nincs olyan aki ne félne, mert nagy a tétje. Viszont néhány éve volt egy keményebb középszintű is és nagyon remélem hogy idén nem szívatnak minket. Egyébként mi folyamatosan ismétlünk most, fejezetenként írunk dolgozatot. Én is a Villányi és a Mozaikos könyveket használom. Szerintem ez a kettő a legjobb. Emellett számolok még minden nap egy keveset és a munkafüzetet is használom. Bár már egyre kevesebb az energiám és néha ellustulok egy-egy napra.. Szerintem a középszintek buktatója általában az, hogy viszonylag kevés az idő, így sok a lehetőség a figyelmetlenségre, nem biztos hogy van időd mindent átnézni. Viszont a feladatok alapvetően nem nehezek, csak oda kell kicsit figyelni. Remélem segítettem! Sok sikert mindenkinek! :)
2011. ápr. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hát sajnos én is ellustolok néha :) amugy nekem is orvosi a cél szóval jó lenne normálisan megirni. szerinted milyen feladatok lesznek?? nehezek? én félek még a köztes feladatoktól is , mert pl. a 4 féle asszociációba is beletudnak rakni oylanokat hogy csak lesek.
2011. ápr. 5. 16:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nehezebb lesz, mint a tavalyi. Sajnos ezt jósolom, azért, mert tavaly nálunk az akkori végzősök 90%-a ötöst írt. Mondjuk elég keményen tanítják nálunk a reál tantárgyakat, de azt hallottam h országos szinten is nagyon jó eredmények lettek, ezért most szigorítanak. Mert kell valami "rosta", ahol tényleg csak a jók jutnak keresztül. Viszont ha ez megnyugtat a biosz emelten szerintem enyhítenek, mert azt nálunk még az OKTV döntősök is kb 80 %-re írták aki pedig csak szimplán ötös volt fakton az ez alá. Úgyhogy remélhetőleg a kettő kiegészíti egymást:) Én már fáradok nagyon, de mindenkinek hajrá! :)
2011. ápr. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!