Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ötletek hogy majd minek...

Ötletek hogy majd minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

SZóval fizika kémia biosz nagyon rossz /ált 2-3 bár jövöre kimegy/ föciből 3,5 4es szoktam lenni.

Matek Magyar /irodalom nyelvtan/ Töri Tesi 4

Angol Info 5 / info szakon vagyok/

később majd lehetne menni tovább informatikusnak tanulni majd érettségi után, de igazából az nem akarok lenni.

Mellesleg imádok utazni, sportolni, olvasni.Jó a fantáziám általában ha láttok egy rajzot mondjuk egy épületet vagy egy térbeli valamit rajzolva eltudom képzelni hogy milyen. Nagyon nagy a türelmem, akaratos vagyok amit a fejembe veszek nem lehet kivenni onnan.Szeretem a gyerekeket nagyon. Általában könnyen megértem másokkal a szót. Ismerősöm felhoza a témát szerinte ilyen üzletit kéne választanom amivel ugy nincs is problémám de nem nagyon tudom hogy minek tudnám elképzelni magam.


2011. márc. 29. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát én ez alapján a saját szakmámat ajánlom, méghozzá földmérő mérnökit. BME-n tudsz arra szakosodni építőmérnökin belül, de ott szanaszét szívatnának fizikával és mechanikával, miközben magához a szakma műveléséhez (ha gyakorlati szinten űzöd) semmi szükség a rá. NYME-GEO-n (ahova járok) van földmérő mérnöki alapszak, ahol bár találkozol második félévben egy félév erejéig fizikával és mechanikával, de lényegében eléggé gyerekes szinten. Persze ezt ellensúlyozza a többi, 120-an kezdtük, de most 3/4 év után úgy néz ki, hogy 3-4 ember marad mintaterves.


Hogy mi kell hozzá? Sok matek, trigonometria és geometria (itt jön elő a térlátásod, mivel az ábrázoló geometria jelentős szerepet kap) főleg. Ezen kívül (mivel a GEO rövidítés geoinformatikai kar-t jelent) tanulsz informatikát is és szakosodhatsz geoinformatikusnak. Ez lényegében Földdel foglalkozó informatika (térinformatika), ahol megtanulsz használni olyan tervező programokat, mint az ITR és autoCAD (lesz még, csak ott én még nem tartok).


Hogy mit is csinál a földmérő? Nos mindent, ami a helymeghatározással kapcsolatos. Röviden így tudnám leírni. A földmérő méri fel a terepet és a felmért adatokból születik a térkép. De ez egy eléggé szerteágazó szakma, még én se tudnám elmondani pontosan, hogy mennyi mindenre is jó.

2011. márc. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Oh és ezzel az utazás is "meg van oldva", mivel felmérni a terepet nem irodából fogod. Bár nem nevezném utazásnak, inkább kiruccanásnak, mivel nem hinném hogy gyakran fogsz átutazni az ország másik végére, amikor a munkahelyed ott van, ahol laksz.
2011. márc. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

felvi.hu-n a geoinformatikai szakirányról ezt írja:


A geoinformatika szakirány leginkább azokat vonzza, akik a számítástechnika, informatika iránt éreznek affinitást, ám szeretik a változatos, akár természetben, „terepen” is végezhető munkát. A térképek, térinformatikai rendszerek előállításához és működtetéséhez ugyanis be kell gyűjteni az adatokat a szakma sajátos eszközeivel (földi és légi úton, sőt akár az űrből), majd hatékony számítástechnikai eszközparkkal feldolgozni a szerzett információkat. A végzetteknek elsősorban a földügyi szakigazgatás intézményei (földhivatalok), a geodéziai vállalatok, a térinformatikai cégek vagy akár a katonai térképészet kínálnak munkahelyet.

2011. márc. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Édesapám földrendező üzemmérnök, szóval azt hiszem elég jól belelátok a földmérők életébe. Azt tudom mondani, hogy aki földmérő akar lenni, az képzelje el a következő a földmérők életében mindennapos szituációt: Telekhatárt mérsz ki, és le kellene ütnöd egy fa karót (ami a telek szélét jelöli, a telek egyik sarkára, éééés meglátod az embermagasságú csalánt, amibe utat kell törnöd.... ha megcsinálnád, akkor valószínüleg alkalmas vagy arra, hogy földmérő legyél. A földmérők idejük egy részét kinn a terepen töltik, gyakran rossz időben, szóval kell az állóképesség. A maradék időben a terepen megmért adatokat digitalizálják, valamint olyan személyekkel konzultálnak, mint például xy város jegyzője, polgármestere, vagy éppen Mari néni a szomszédból, szóval kell tudni beszélni is. A probléma csupán annyi, hogy egy földmérő sokkal kevesebbet keres, mint egy átlag mérnök, édesapám konkrétan 150 ezret hoz haza. Persze magáncégeknél ez az összeg lényegesen nagyobb is lehet. További probléma az is, hogy ez a munka egyre nehezebb lesz, ahogy öregszik az ember. 60 évesen már bizony fáj az a csalán, és nem esik jól az órákon át történő ácsorgás a műszer mellett.
2011. márc. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!