Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit ér egy jogi diploma?...

Mennyit ér egy jogi diploma? El lehet vele helyezkedni? Ha igen, akkor mennyit lehet vele keresni?

Figyelt kérdés
2009. febr. 22. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
2009. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen el tudsz vele (valahol) helyezkedni. Hogy mennyit keresel, az attól függ, hogy hol helyezkedtél el. Magánpraxis esetén minden rajtad múlik, de ha egy jól menő vállalathoz kerülsz akkor egész kiemelkedő fizetésed is lehet. Saját észrevételeim alapján szükség van a jogi szakemberekre, és ha jól végzik a munkájukat, az természetesen megtérül.
2009. febr. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"Magánpraxis esetén minden rajtad múlik, de ha egy jól menő vállalathoz kerülsz akkor egész kiemelkedő fizetésed is lehet."


pont ott van a ciki, hogy magával a diplomával sem magánpraxis, sem jól menő vállalt nem igazán jön szóba, mert még nincs szakvizsgája.

persze ha elolvastad volna azt a kérdés, amit az elsőben linkeltek, akkor tudnád...

2009. febr. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azért rákeresel, hány helyen keresnek jogászokat, illetve kezdőket. Hát, megfogsz lepődni, elég sok helyen. Tesóm 1,5 hónapja végzett, már 2 helyre majdnem biztos, hogy bekerül. Jókor kell jó helyen lenni. Nem kell általánosítani. Keresni kell, minden apró lehetőséget elfogadni. Lehet hogy olyan lesz a munka, amit neki adnak, hogy nem fogja szeretni, ez van. Valahol el kell kezdeni. De nem ott, hogy hát jó, vannak sokan és kész. szerintem.
2009. febr. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

utolsó hozzászólónak én is így vagyok vele:P

be is adtam két helyre: ez eltére+ debrecenbe:)

2009. febr. 23. 18:50
 6/7 anonim ***** válasza:
debrecent nem ajánlom , szeged a legjobb elte is csak a neve miatt,de a debrecenivel max debrecenben találsz állást , bár sztm még ott sem
2009. febr. 27. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
57%

Szerintem a legkorruptabb pálya. Az 5 éves egyetemet a kreditrendszer miatt nem lehet 5 csak 6-7 év alatt befejezni. Erre jön még az államvizsga, ami akár 1-2 év lehet, pont azért, mert maguk a tanárok nem akarják, hogy megkapd a diplomát. Erre jön még 3 év gyakorlat, ha klasszikus jogi pályán doglozol. 3 év után bejelentkezel szakvizsgára, ami nem olyan, mint pl. az orvosoknál, hogy pl. lehetsz szemész vagy sebész, hanem az egész egy nagy szívás. Korrupt!!! Másrészt pedig gazd., büntető, polgári és egyéb csomagok vannak. Majdnem mindenből, amit az egyetemen és államvizsgán kérdeztek újra le kell vizsgázni 5 év alatt. És nincs nyugalom soha. A 2005-ös jogszabály 2010-ben teljesen más, míg ezzel szemben mondjuk a szem szerkezete nem változik meg 5 év alatt.

Persze aki szeret még 30-35 évesen is bajlódni a folyamatos tananyag változással és imád magolni éjjel munka után, annak biztos jó a jogi pálya.

A pénzről:

az ügyvéd ki van téve a piaci viszonyoknak, sok az ügyvéd, kevés az ügyfél, a fiatal ügyvédhez nem mennek be csak a rokonok, azok meg mindent ingyen akarnak.

A legfontosabb, fenn kell tartani egy irodát+kell még hozzá saját biztosítás, ami havi 30-40 ezer ft is lehet+kamarai tagdíj és közműszámlák, bútorok, stb.

szerintem nem éri meg

A bíróság ügyészség:

kevesen tudják, de 70 éves korig bekövülnek a bírák és ügyészek a székükbe, ha meghalnak, akkor lép a helyükbe a szakvizsgázott titkár, aki lehet, hogy maga is addigra kb. 50 éves. A fogalmazókat csak protekcióval veszik fel, sokszor lerakják vidékre, aztán lehet ingázni, meg nyalizni.

Multi cégek:

persze jó a jogi diploma ide is vmi gazdasági baromsággal kiegészítve

de akkor minek kellett a jogi diplomával szívni?

elég lett volna menedszernek menni

Szóval szerintem a jogi diploma jó esetben max. arra jó, hogy ingatlant ne félve kelljen venned és eladnod, ha egyáltalán megtanították a gyakorlatot vmilyen szinten az egyetemen!

Aki meg már az elején átképzésen gondolkodik, az minek megy jogásznak. Szóval ha eleve nem szereti a jogot, akkor minek szenved vele?

2010. jan. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!