Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mikor évül el a könyvtári...

Mikor évül el a könyvtári tartozás?

Figyelt kérdés
Képzeljétek egy egyetemi könyvtár 12 évvel ezelőtt kölcsönzött könyveket keres rajtam. Igen, lehetséges, hogy nem vittem vissza, de már én rég elköltöztem /szüleim címére küldték/, úgyhogy fogalmam sincs, hogy hol vannak a könyvek. Joguk van ehhez?
2009. febr. 22. 11:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha 12 év alatt nem évült el, akkor nem mostanában fog. Szerintem. Nem tudod kifizetni a könyveket?
2009. febr. 22. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nem tudom, hogy elévült-e. Simán lehet, hogy igen, hisz eddig semmiféle értesítést nem kaptunk.
2009. febr. 22. 12:47
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha most kaptál értesítőt akkor nem évült el...
2009. febr. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem Ti nem értetek. Ott vannak pl. a BKV büntetések. Hiába irogat a BKV, hogy tartozás van, az 1 év után elévül.

Van-e ilyen a könyvtári kölcsönzésnél is?!


Tehát nem a könyvtár dönti el az elvülési időt.

Szóval valaki tudna segíteni,aki tényleg tudja, hogy itt hány év az elévülési idő?

2009. febr. 22. 15:03
 5/8 anonim válasza:
69%

Én úgy tudom h nem évülnek el a tartozások sőt lehetőség van azokat peres úton behajtani. de ezt általában ritkán szokták alkkalmazni. viszont a legtöbb helyen manapság már külön behajtó cégek foglalkoznak a tartozásokkal.. a könyvtár fizet nekik egy összeget, és ezért ők kezelik az ilyesmit.

de szerintem egyszerűbb lenne visszavinned a könyvet v kifizetni az értékét..

2009. dec. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de már kiderült: igen, egy év alatt elévült.
2009. dec. 20. 14:22
 7/8 anonim ***** válasza:
én hallottam olyat, hogy valaki 60 év után vitte vissza a könyvet
2010. máj. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
63%
Csak pusztán tisztességből nem jutott eszedbe, hogy ki kéne fizetned?
2011. júl. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!