Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit kell fizetni ha...

Mennyit kell fizetni ha elvesztek egy könyvtári könyvet?

Figyelt kérdés
Igazából nem vesztettem el de nem lehet sehol megszerezni és könyvtárba ez az egy van belőle. De erre a könyvre szükségem van szakdogához.
2010. szept. 24. 11:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a könyvtártól függ. Nomeg a könyv értékétől és beszerezhetőségétől. De mi az amire 2-3 hónap nem elég neked?
2010. szept. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg lefénymásoltatni, nálunk a belvárosban van fénymásolóbolt, ahol 5-8 forintért fénymásolnak, a kicsivel drágább helyek 10-15 forint közt dolgoznak. Ha mondjuk A/5-ös méretű, akkor az oldalak számát elfelezed és nem egy irtózatos nagy összeg fog kijönni. Ha meg még a spirálozásra sem akarsz költeni, akkor szépen összetűződ 30-40 oldalanként.
2010. szept. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok:


Nálunk, a Miskolci Egyetemen 20 Ft/nap/könyv a késedelmi díj, ill. ki kell fizetni a könyv árát, ha elveszett.

2010. szept. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*3. válaszoló vagyok --> 2. válaszoló vagyok (elgépeltem, bocs)
2010. szept. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A könyv beszerzési értékét, ha ma besétálsz és közlöd, hogy elveszett. Ha határidőn túl vagy, akkor naponta szoktak felszámolni X összeget a könyvre, amíg vissza nem viszed. Itt nálunk - Kecskemét - ez 5.-/db/nap. De ha küldenek neked felszólító levelet, a harmadik után bíróságra kerül az ügy - bármilyen hihetetlen is - és akkor perköltség, a könyv ára, késedelmi költség...

Próbáld megszerezni antikváriumból.

2010. szept. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Milyen könyv, ha nem titok?
2010. szept. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Könyvtára válogatja. Valahol a könyv mai ára, valahol a könyv mai ára, de attól függően, hogy hányszor kölcsönözték, bizonyos százalékot levonnak. Szóval fizetned mindenképp kell. De nem lenne egyszerűbb lefénymásolni?
2010. szept. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ÉN az antikvárium.hu oldalt javaslom, illetve a teszvesz-vatera oldalakon is adhat el valaki ilyen könyvet. Ami nem volt megszerezhető, azt én is lefénymásoltam, vagy mindig újra és újra visszavittem, s utána kivettem.
2010. szept. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!