Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakdoga témát válassza...

Milyen szakdoga témát válasszak? (többinfo lent)

Figyelt kérdés

Emberi erőforrás tanácsadó MA szakos vagyok, nemsoká le kell adni a szakdoga témáját..

Alapszakra andragógiára jártam, ott a profitorientált felnőttképzésről írtam.

Ez a mesterszak amin vagyok, leginkább a munkavállalási tanácsadó BA szak folytatása, de egy kicsit HR irányú szak is...


Szóval munkaerőpiaci, HR, felnőttképzési témák is szóba jöhetnek..


Eddig az önfoglalkoztatás mint téma tetszik a legjobban, de úgy kell végiggondolni a választást, h legyen a témához szakirodalom (minél frissebb, annál jobb) legyen aktualitása, és 2 kutatást is kell csinálni a diplomamunkához:S

(pl.kérdőív+interjú..)Szóval jó lenne ha adott témához már arra is lenne ötlet h pl kivel/kikkel kérdőíveznék, vagy interjúznék..


Szóval olyat akarok választani, aminél ezeket meg tudom valósítani:S


Tudtok esetleg tippeket adni?


UI: a szakom korábbi szakdogáit átnéztem már, (hátha ihletet kapok), de eléggé egysíkúak voltak. (nagy részük a pályaorientáció témához kötödött..

Eléggé nyomatják a szakon ezt a témát:S


2011. márc. 15. 08:57
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik szakhoz sincs közöm, de megpróbálok válaszolni. De először is, a konzulensed nem ajánlott témát?

Talán vizsgálhatnád a munkára vonatkozó jövőképet, terveket két különböző csoportnál, egyiknél a szülők érettségivel rendelkeznek, másiknál diplomások, és így nézni különbségeket a jövőképre vonatkozóan. Ebbe bele lehet vinni példakép-vizsgálatot (érdekesen alakul eltérő végzettségű szülők gyerekeinél).

Vagy nyugdíjasok hogy gondolnak vissza a munkával töltött éveikre (pl egy nyugdíjasotthonban) összehasonlítva a fiatalok elképzeléseivel, akik most kerülnek ki a munkaerőpiacra. Vagy fogyatékkal élők munkavállalása, hozzáállása, elvárásai kontra egy másik csoport, ennek van aktualitása is rendesen.

2011. márc. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi!!


A nyugdíjas téma nem is rossz!!!


Amúgy még nincs konzulensem, majd a már meglevő témához kell választanunk tanárt:S

2011. márc. 15. 09:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!