Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak diplomával lehet sikeresn...

Csak diplomával lehet sikeresnek lenni?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy felsőfokú OKJ-re járok, pontosabban a logisztikai műszaki menedzserasszisztens szakra. Nekem nagyon tetszik, érdekesek a tantárgyak és később is szívesen dolgoznék logisztikusként.


Viszont 2 éves a képzés és most csinálom csak az első évemet, ezért lesz még egy, tehát 2012. júliusában fogok felvételizni. Tavaly 7 ponttal maradtam le az államilag támogatott Bsc képzésről, amire menni szeretnék, ezért is jelentkeztem erre az OKJ-re, mert ez akkreditált és beszámítják a krediteket, ráadásul pluszpontokat is adnak érte a felvételikor.


Teljesen idilli lenne a helyzet, ám az utóbbi időben vadul elkezdtek dobálózni mindenféle változtatással, hogy megemelik a költségtérítés árát (ez amolyan biztonsági megoldás lenne, ha nem sikerülne jövőre az állami, de azért nem mindegy, hogy mennyit kell fizetni), hogy nagymértékben csökkentik az államilag támogatott férőhelyek számát, hogy kötelező lesz valamikor az emelt, és hogy szigorúbban meghatározzák, hova mi a felvételi tantárgy emeltként.


Szóval egyrészt azt kérdezném, hogy a 2012-es változások a nyilvánosságra hozottakon kívül változhat-e valamit, másrészt meg, ha mégse sikerülne az egyetem, akkor is lehet valamilyen szinten sikeresebb lenni? Mert itt is, meg mindenhol az hangoztatják, hogy ügyfélszolgálatosnak is diplomások kellenek, stb.


Elméletileg ezek lesznek a 2012-es változások:


[link]


2011. márc. 11. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ahogy én most látom, ha nem tudsz egy jó diplomát szerezni akkor még szakmunkásnak is jobban megéri lenni,mint egy büfédiplomával. Azért lesznek az ügyfélszolgálatosok is diplomások mert sokan vannak és sokan olyan diplomával ami semmire sem jó.
2011. márc. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan vállalkozót,akinek csak érettségije van,és nagyon sikeres.
2011. márc. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha jókor vagy jó helyen, akkor természetesen bárki lehet sikeres, még egy szakmunkás is. Nem a végzettségen múlik, inkább csak a szerencsén, és azon, hogy ha már ölébe pottyant az embernek egy lehetőség, mennyire tud élni vele. Én azt mondom egy diploma sosem árt. Ha valaki ezt hangoztatja az gyanítom azért teszi ezt, mert már az utolsó takarítónőnek is diplomája van sajnos, és nyilván ha te egy munkáltató vagy akkor kinek adod oda az állást? Egy okj végzettséggel rendelkező embernek, avagy egy okj-s végzettséggel, diplomával, nyelvtudással, számítógép kezelési tudással rendelkező embernek? Itthon még sajnos ott tartunk, hogy nem a tudás számít, hanem a papírok, és ha tegyük fel senki más nem jelentkezik egy állásra csak te, vagy alacsonyabb képzettségű emberek, akkor valószínűleg jókor voltál jó helyen, viszont ha melletted 3 négy diplomás ember adja be a jelentkezését, elég egyértelmű kit fognak először kiszórni.


Azt hogy mit fognak változtatni a felsőoktatásban már a jó isten sem tudja, de őszintén remélem hogy ezt a költségtérítéses dolgot elfelejtik, mert akkor nem valószínű megyek mesterképzésre! :(

2011. márc. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!