Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon okosnak kell lenni...

Nagyon okosnak kell lenni ahhoz, hogy valaki OKTV döntőbe jusson?

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 12:06
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
hát.. nem árt ha szorult beléd egy kis ész
2011. márc. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Adott tantárgyból mindenesetre elég magas szintű tudással kell rendelkezni. Akár a suliban emelt óraszám, akár magánszorgalom megfelel.

(Matek OKTV országos döntős voltam jópár éve)

2011. márc. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Attól függ. Néhány tantárgynál a szorgalom sem árt. Nyelveknél, történelem...

Matematikánál, fizikánál OKTV-n nem elég a szorgalom. Gondolkodni is kell.

2011. márc. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell nagyon okosnak lenned, elég, ha a saját szakterületedből a(z egyik) legjobb vagy :)
2011. márc. 6. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tanárodtól is függ. Én két tárgyból jutottam be második fordulóra, egyikre tizenegyedikben, másikra tizenkettedikben, mind a két tanár magasról tett rá, a felkészítés annyi volt: "Olvasgasd a tankönyvet"... az egyik még a versenyre sem bírt elkísérni. Aztán lehet mondani, hogy velem volt a baj, de az ember 16 éves fejjel nem tudja, hogy mégis mi a fenét kellene 3 év történelem anyagból átnézni, milyen könyv az, amit olvasson el plusszba, minek nézzen utána, ha a tanár ennyire képes...
2011. márc. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!