Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elég most elkezdeni az ismétlé...

Elég most elkezdeni az ismétlést? Tavaly érettségizők ti mikor kezdtetek ismételni?

Figyelt kérdés
Jó tanuló vagyok, kemény gimnáziumban. Egyszer már mindent megtanultam rendesen, 4-5ket írtam minden témából. Viszont közben sokat felejtettem (mint minden ember) és még nem volt időm ismételni. Elég ez a két hónap arra, hogy mindent átnézzek és van esélyem egy 80 % feletti kémia és emelt biológia érettségire? (mindkettőből ötös vagyok, bioszból emelt szinten) Hogyan érdemes ismételni?
2011. márc. 5. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a kémiát rendesen végigtanultad, azzal sok gond nem lehet. Nézd át tematikusan a témaköröket, és gyakorold a számítási feladatokat. Csinálj egy-két korábbi érettségit, és látni fogod, hogy mi megy kevésbé, arra egy kicsit még rátanulsz.

Szerintem a biológia kicsit nehezebb feladat. Pláne emelt szinten... itt is azt javaslom, hogy tematikusan menj végig az anyagon, keresd meg, hogy mi megy kevésbé. Jó ötlet lehet itt is a korábbi érettségiket megnézni, de ha van lehetőséged, én az Árokszállásy verseny feladati között is szétnéznék, az is elég kemény, de átfogó verseny.

Szerintem két hónap bőven elég rá, ha komolyan veszed.

2011. márc. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
simán meglesz.
2011. márc. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi nektek:) Igen, rendesen tanultam mindkettőt, érdekel is és 5 vagyok mindkettőből. De lehet hogy orvosira ennél több kell. Azt vettem észre hogy amiből tavaly ötöst írtam, abból most lehet hogy 2-3st írnék. Sok témakör van (pl biokémia) amit tavaly még értettem, most meg nem. És ez nagyon ijesztő. Mi van ha nem fogok emlékezni érettségin semmire vagy az izgulás miatt elszúrom? Bele sem merek gondolni... A másik baj, hogy emellett azért az összes többire sem árt valamennyit készülni, habár a nyelvi érettségim megvan és 97 % lett:) (nyelvvizsgából is megvan a max. 40 pontom két középfokúval) A nagy félelmem a biosz-kémia..
2011. márc. 6. 10:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!