Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez az államilag támogatott...

Ez az államilag támogatott félévek száma hogy is van egyetemen?

Figyelt kérdés
úgy tudom,hogy 12 félév van államilag,ez a bsc-re,és az msc-re,de msc-n még lehet kérvényezni is,ha olyan van,hogy ne soroljanak át,vagy ilyesmi,nem is ez érdekel,hanem hogy ha vki phd-t csinál,akkor ott 6 félév van tanterv szerint,de arra külön kap az ember x számú államilag támogatott félévet?nem kérem az olyan válaszokat,hogy előbb szerezzek msc-t,aztán érdeklődjek,meg ilyenek,nem arról van szó,hogy phd-re fogok menni,csak egyszerűen érdekel:D
2011. febr. 26. 02:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az alapelv a következő:

- alapdiplomára a kitűzött tanterv szerinti idő + 2 félév

(vagyis 6 féléves alapképzésre 8 félév, 7 félévesre 9 félév!)

- mesterképzésen ugyanez: előírt félévek száma + 2 félév.

Doktorin 6 félév, de ott nehéz elcsúszni úgy, hogy károd legyen belőle. Nálunk az a rendszer megy, hogy adott (teljesíthető) feltételek mellett kompenzálják a csúszás miatti káraid. Ritka, ha valaki elcsúszik.


A 12 államilag támogatott félév 10 hónapos képzésre áll, ez csak egy főszabály. Az alapelv az, hogy mindig az előírthoz képest +2 félévet kapsz.


A doktori légköre kissé más, ott már nem olyan "diák" vagy, hanem munkatárs, jobban figyelnek a körülményeidre, előrehaladásodra.

2011. febr. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"A 12 államilag támogatott félév 10 hónapos képzésre áll, ez csak egy főszabály. Az alapelv az, hogy mindig az előírthoz képest +2 félévet kapsz."

Mit jelent az, hogy 10 hónapos képzés?

És valóban mindig +2 félév az előírthoz képest, de összesen az alap és a mester max. 12 lehet. Lehet, hogy így értetted, de szerintem nem jön át egyértelműen.

2011. febr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen a választ ha tényleg ígyvan:D amúgy 10 félévesre gondolt,de én értem:D
2011. febr. 26. 23:47
 4/4 anonim ***** válasza:

Én írtam a hónapos választ a féléves helyes. Jogos a javítás, elnézést a pongyola fogalmazásom miatt.

Tehát igen, úgy van, ahogy a választ közösen összehoztuk :)

2011. febr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!