Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minek kell irodalomból érettsé...

Minek kell irodalomból érettségizni?

Figyelt kérdés
Egyszerűen semmi értelme nincs szóbelire bemagolni azt a húsz verselemzéses tételt, írásbelin meg összeszenvedni három oldalt valami értelmetlen novelláról. Miért nem lehet az irodalom csak egy hobbitantárgy? Két év után aki akarja felveheti faktnak, akit pedig nem érdekel, azt legalább nem húznák még érettségin is ezzel. Inkább fektetnének hangsúlyt az újságcikkek, használati útmutatók, jogszabályok értelmezésére, amiknek van gyakorlati hasznuk. Arról meg nem is beszélve, hogy a természettudományos tárgyak oktatása mennyire gyér, pl. heti kettő kémia, de heti négy magyar négy évig. Normális ez?
2011. febr. 21. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen igazad van, abban a formában ahogy visszakérik az irodalmat borzalmas. Nem bemagultatni kéne a gyerekekkel a verselemzést hanem megtanítani őket, hogy belelássanak egy versbe. Nagyon kevés tanár képes megszerettetni ezt a tárgyat:S Az irodalomnak arról kéne szólnia, hogy beszélgetünk versekről, érzésekről, mindenki elmondhassa a benne kiváltott gondolatot nem pedig arról, hogy csak az a jó amit a tanár mondt.


Figyelj, erőltesd meg magad érettségire aztán annyi:)) Annyi előnye van, hogy műveltebb leszel és legalább tudni fogod ki volt az az Ady Endre.


L/19

2011. febr. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

Ja Anno én is kitaláltam mindent azon tantárgyak ellen, amiket utáltam.

Azért kell érettségizni belőle, amiért töriből is, h. legalább nagyon halvány fogalmad legyen a magyar nyelvről, és 1 fokkal kevésbé legyél bunkó.

A szakmai tárgyak majd az egyetemen jönnek.

Ha rajtam múlna felkeményíteném az érettségít buksivakargatásból kemény vizsgává,(amilyen 95 előtt volt) és akkor nem lenne fölösleges az a 4 év, amit most csak tengsz-lengsz a gimiben.

2011. febr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%

"egalább tudni fogod ki volt az az Ady Endre. "


Többek között Kun Béla tanítómestere, aki Magyarországot igen nehéz helyzetbe hozta és kivégeztetett rengeteg embert.

2011. febr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A magyar érettségi nagy része szövegértés, semmi lexikális tudást nem igényel. Egy darab esszét kell írni, ahhoz sem kell bemagolni semmit, csak megtanulni, hogyan kell felépíteni egy elemzést/érvelést.

Szóbelire meg mindenből be kell magolni a dolgokat. Szerintem nem is igazán a lexikális tudás ott a lényeg, hanem hogy egyáltalán megtudd milyen vizsgázni, illetve nagyobb anyagot egyben megtanulni.


Amúgy nem értem mostanában mi ez a nagy lázadás. Eddig csak a sok humános nyomta a szar szöveget, hogy milyen szörnyűséges, hogy le kell érettségizni matekból, erre most már a reálosok is kezdik?

6 tárgyból érettségiztem, az egyikből emelt szinten, mégsem haltam bele.

Sőt, igazából a magyar volt a legkönnyebb, nem is kellett rá készülni, csak szóbelire átnézni a tételeket párszor és rizsázni egy kicsit.

Mindenkinek kell egy alap mindenből. Ez a középsuli lényege.

Nem lehet olyat, hogy nem tanulunk magyart, mert az emberek egy részét nem érdekli, mert mást viszont igen.

Abban viszont egyetértek, hogy a arányok nagyon szarok.

Humán tárgyak orrba-szájba heti rengeteg órában, természettudományok meg le vannak szarva.

2011. febr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Alapműveltség?
2011. febr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!