Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi ösztönöz arra, hogy tanulj?

Mi ösztönöz arra, hogy tanulj?

Figyelt kérdés
A semmin kívül légy szíves valami normálisat is :)
2011. febr. 20. 23:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A munka.


Úgy értem, hogy az a bizonyos tudás kell egy olyan munkához, amit végezni szeretnék, akkor az már elég ösztönző és észre sem veszem, hogy tanulok.

Ellentétben, ha tanulok valamit, de fogalmam sincs, hogy minek, csak azt mondják, hogy kell vagy jó lesz valamire, akkor nagyon motiválatlan vagyok. Ez utóbbi esetben csak az ösztöndíj segíthet, az is motivál, ha nincs más cél.


Alapesetben pedig az érdeklődés.


Fura, de általános és középiskolás koromban alig érdekelt néhány tárgy. (A főiskola már más volt.)

Pl utáltam a törit. Most meg 30 múltam, és annyira érdekel a múlt század történelme, hogy képes vagyok utána olvasgatni. Mindeközben szidom magam, hogy anno nem tanultam meg rendesen (hosszútávra) az alapösszefüggéseket, most nem érezném hülyének magam. Sajnos alap dolgok nélkül kvízjátékokban sem lehetek milliomos... :-)

Na sok leszek már, befejeztem.

2011. febr. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Érdeklődés. Nem magáért a tanulásért tanulok, hogy jaaaj fiam tanulj, mert nem lesz belőled semmi, hanem azért, mert érdekel.
2011. febr. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy túl akarok már elnni a sulin. És vagyok elég büszke, hogy ne félbehagyjam, hanem befejezzem.
2011. febr. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

7 éves voltam mikor eldöntöttem, hogy én igenis tanító néni leszek. már csak pár hónap választ el attól, hogy valóra is váltsam. Alig várom h végre legyen saját kis osztályom, mivel imádom a gyerekeket. :-)

22/L

2011. febr. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az érdeklődés, meg a bosszúság, hogy valamit nem tudok. 44 éves vagyok, egy éve tettem le az utolsó OKJ-s vizsgámat,és a falnak mennék, ha azt mondanák, hogy nem tanulhatok többet.
2011. febr. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyrészt as munka lehetősége, másrészt az érdeklődés, harmadrészt az, hogy addig is csináljak valamit, amíg nincs munkám.
2011. febr. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

a jövőm. tudom, hogy ha jól sikerül az érettségi, utolsó 2 évem, akkor felvesznek, oda ahová akarom. ha pedig felvesznek, akkor tudok menni gyakorlatra, amilyen téren van némi protekcióm. sikeres lehetek, ha most eltökélt vagyok, és kitartó.

persze, ez csak olyan tantárgyaknál ösztönöz, ami kell a továbbtanuláshoz, érettségikövetelmény. a többi igazából számomra lényegtelen, bár így is megvan mindenből a négyes.

2011. febr. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy felvegyenek az egyetemre.
2011. febr. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Más emberek felém támasztott elvárásai.
2011. febr. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönök mindent,hát először jól átgondolom ,hogy hogyan is kéne folytatni a jövőm utána ha megtaláltam a választ biztos vagyok benne ,hogy lesz olyan dolog ami ösztönözni fog :)
2011. febr. 23. 21:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!