Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám megtanulni a...

Hogyan tudnám megtanulni a divattervezést?

Figyelt kérdés

már rég óta szeretnék ruhákat tervezni illetve varrni.sok filmet meg újságot is olvastam ezzel kapcsolatban, de szeretnék alaposan megtanulni azt hogy hogyan lehet jól megtervezni egy ruhát majd kivitelezni.ha tudtok honlapot ajánlani megköszönöm :)(15 éves vagyok,lány) a suli mellet nem feltétlen szeretnék tanfolyamokra járni inkább hobbi szinten szeretném tanulni, köszi a válaszokat.

puszi(:


2011. febr. 19. 13:19
 1/1 anonim ***** válasza:

ha csak hobbi szinten, az nehézkes... de vannak olyan könyvek, amiből meg lehet tanulni a szabásminta-szerkesztést, de varrni könyvből szerintem nem lehet megtanulni.

keress egy olyan ismerőst (nagymamát pl) aki ért hozzá, és tudnál nála gyakorolni.


egyébként én ruhaipari szakközépbe jártam, ott tanultunk ilyesmit, ha maradtam volna ott érettségi után okj-n akkor ilyesmi lenne a szakmám, bár inkább ruhatervező a hivatalos neve ennek.


ha esetleg később komolyabban is érdekelne, akkor az óbudai egyetem könnyűipari mérnök szakán van ilyen képzés, de nem hiszem hogy el lehet vele helyezkedni, sajnos ma magyarországon gyakorlatilag nincs ruhaipar.

csak akkor lehet ebből megélni, ha befutott tervező lesz valaki, de ahhoz nagyon sok kreativitás, szakmai tudás és szerencse kell.


sok sikert azért!

2011. febr. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!