Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » HELP! Tizedikes vagyok,...

HELP! Tizedikes vagyok, holnap kell kiválasztanom milyen faktokat szeretnék felvenni jövőre. Kettőt fogok kiválasztani. Kérdésem:melyik kettő legyen?

Figyelt kérdés
1. angol, amit másfél éve tanulok az alapoktól (4-es vagyok) vagy német, amit 6,5 éve tanulok és hármas vagyok 2. magyar vagy töri (mindkettőből hármas vagyok)(Gimnáziumba járok és tovább szeretnék tanulni).Tudom,hogy nem vagyok valami jó ezekből a tárgyakből,de ha egyszer ezek érdekelnek...Majd igyekszem jobban tanulni a faktos tárgyaimból:)
2011. febr. 13. 12:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
angol magyar szerintem :D
2011. febr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Akarsz valamelyikből emelt érettségit tenni?
2011. febr. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
igen,amikből emelten tanulok azokból emelt érettségit is akarok:)
2011. febr. 13. 13:09
 4/16 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem angol-töri. Könnyebbek és többre mész vele a továbbtanulásnál.
2011. febr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ajjajj várj csak.

Én most 11.es vagyok. Én amiket írtál mindből ötös vagyok (kivéve töri). Én mégsem merném bevállalni egyikből se. (Inkább matek de az mindegy) Azt tudom, hogy nektek kötelező lesz egy emelt szint. Ha most 10.ben hármas - négyes vagy, nem fogod bírni mindkettőből az emeltet. Maximum egyből.

2011. febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Még annyit, hogy most még nem fontos annyira a döntés, most csak felmérik milyen faktokra van igény. 11. elején ha szeretnéd még megváltoztathatod. Szóval van még időd dönteni.

Idegen nyelvből mindenképp angolt ajánlanám, én németet tanulom/tam magasabb szinten de bánom is.

2011. febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az osztáyfőnököm szerint nyelvből nem érdemes emelt szinten tanulni,mert ha van nyelvvizsgád az fölösleges.De ha nekem van egy közép angol nyelvvizsgám és egy emelt érettségim az így plusz pontot ér,nem?

De én mindenképpen szeretnék továbbtanulni és mire arra kerül sor minimum egy emelt érettségi szükséges hozzá.

2011. febr. 13. 13:49
 8/16 anonim ***** válasza:

A nyelv a legfontosabb. De emelt szint valóban felesleges belőle nyelvvizsga elég.

Nyelvvel tovább tanulni kb. csak pl anglisztika szakon bírsz.


Vagy. Komolyabb képzések angol nyelven. De ahhoz nem csak angol kell.


Hova akarsz menni tovább tanulni?

2011. febr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
De igen, nyelvvizsga közép: 28 pont, emelt szintű érettségi: 50 pont.
2011. febr. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

ha nyelvvizsgám és érettségim is van akkor az +78pont?:D

Még nem tájoltam be pontosan mit is szeretnék.(a humán területek érdekelnek:)

Jövőhéten megyek tanácsadóhoz,akkor más énis többet tudok:D

2011. febr. 13. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!