Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit szóltok ahhoz hogy csökken...

Mit szóltok ahhoz hogy csökkentik az érettségi tantárgyak számát?

Figyelt kérdés

[link]


Szerintem ez tök igazságtalanság. Bezzeg amikor én érettségiztem sokkal több tantárgyból kellett tanulni. Ők is tanulhatnak többet.


2011. febr. 11. 15:26
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
2011. febr. 11. 15:29
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Többet kellett tanulnod, mégsem vitted többre agyilag...

Hihetetlen, hogy elvileg egy érett felnőtt vagy és ezzel a dologgal az egyetlen problémád az, hogy mekkora igazságtalanság mert neked többől kellett... Véletlenül sem az, hogy butul el a társadalom....

Mint egy ovis, tényleg....

2011. febr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Csak azért, mert csökkentik, hogy hány tárgyból lehet választani, még ugyanannyiból kell majd érettségizni. Vagy csak én nem értem, mi a gond?
2011. febr. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok kötekedni, de ez nem azt mondja, hogy innentől 3-ból kell érettségizni, hanem azt, hogy pl. japánból nem lehet. Ebből nem akarnak sokan, így nem is fognak.

Vagy netalántán Téged köteleztek arra, hogy mondjuk hindu nyelven érettségizz?

2011. febr. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
1. Régen (pl. 20 éve) kevesebb tárgyból kellett érettségizin, mégsem voltak hülyébbek az emebrek 2. Ha el is olvasod a szöveget, nem csak a betűket nézed, és megpróbálod kitalálni a szöveg mondanivalóját, akkor rájössz, hogy NEM azt a számot csökkentik, ahány érettségit kell tenned, hanem amennyiből választhatsz. Pl. felesleges szerintem a filozófia és ének-zene érettségi, mivel sehova sem számítják bele.
2011. febr. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik hiába tanultál, a szövegértés még mindig nem megy.

Nem a kötelező érettségik számát csökkentik...

2011. febr. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%
Ha nem vakított volna el egyből az, hogy huu de nagy igazságtalanság, akkor lehet, hogy sikerült volna értelmezned is a mondatokat. Csak a választható tárgyak számát csökkentik. Tehát kisebb lesz a választék, de érettségizni ugyanannyiból kell.
2011. febr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, több tárgyból is érettségizni kell, mert az eddigi érettségi tárgyak mellé kell még választani egyet a biológia, fizika, kémia hármasból. Sőt, két tárgyból emelt szint kell a továbbtanuláshoz. Szóval ne aggódj a tudás hanyatlása miatt!
2011. febr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"mert az eddigi érettségi tárgyak mellé kell még választani egyet a biológia, fizika, kémia hármasból"

"Sőt, két tárgyból emelt szint kell a továbbtanuláshoz."

Ezek nem azok, ami még nem biztos, mert Hoffmann Rózsák kissé elfelejtették kiadni a 2013-as követelményeket?

Szóval igazából ez még igazából nem is biztos.

2011. febr. 12. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Lehet hogy félreértettem egy kicsit valamit de akkor se kellene így osztogatni az eszet. Ti még nem értettek félre semmit? És mi van akkor ha valaki abból a tantárgyból akar érettségizni amit épp megszüntetnek? Mert pl az éneket beleszámítják az énektanári szakba.
2011. febr. 12. 15:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!