Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy igazoljam hogy én ezeket...

Hogy igazoljam hogy én ezeket a tárgyakat már tanultam?

Figyelt kérdés

Szeptembertől szeretnék továbbtanulni nevelőtiszti szakon és vannak olyan tantárgyak amik megegyeznek az általám már tanult szakon levőekkel.Pl: informatika, alkotmányjog,stb, de elég sok. Na most az a baj, hogy nálunk már nem volt leckekönyv, a jegyeinket az ETR-ben rögzítették és kész. Ki lehetett nyomtatni az aláíratós papírt, de a költözésnél nekem elveszett. Hogy tudnám mégis igazolni, hogy ezekre az előadásokra ne kelljen bemennem. Nem a lógás a célom, hanem pl: az infót feleslegesnek tartom újra tanulni, mikor már vizsgáztam belőle.

Köszönöm!


2011. febr. 10. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt kreditátvitelnek hívják, be kell adnod kérelmet. A tematika x %-a meg kell, hogy egyezzen, hogy elfogadják. TO-n kérdezz utána, hogy mit kérnek pontosan.
2011. febr. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha bemész a TO-ra (ott, ahol ezeket a tárgyakat megcsinálták), adnak ki róla igazolást, ők vissza tudják nézni bármeddig. A másik suliban pedig beadod a kreditátviteli kérelmet. Tehát mindenképp az első hely TO-jára menj, ott segítenek.
2011. febr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És ha májusban kérem ki a TOról és szeptemberben kérem az új suliban, akkor az úgy okés lesz, gondolom. Mert májusban vizsgázom.

A tematikát hogy tudom igazolni? Mert pl: kommunikációból nincs leírva, hogy mi szerint tanultunk, mert ott elfogadta a prof. hogy tanultam beszédtechnikát gimiben és bizonyítványom van róla. És az új suliban is lesz kommunikáció.

2011. febr. 10. 16:01
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát akkor az sajnos teljes mértékben az új suli kommunikációtanárán fog múlni.


Én pl. bölcsészkarra jártam, ott volt kommunikációnk, médiatörténetet vettünk rajta. Átmentem egy másik suliba, ott is volt kommunikáció, de nem fogadta el a tanár, mert ő meg beszédtechnikát tanított. Teljesen rajta múlik, hogy mit fogad majd el, a biztonság kedvéért mindenről kérj papírt, amilyet csak tudnak adni (jó lesz májusban), és szeptemberben majd beviszed őket az illetékes tanárokhoz, aztán meglátod, hogy mit tudnak vele kezdeni. Egy próbát megér.

2011. febr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Értem köszi!

Hát igen, igazából a kommunikáció ami oké fontos lesz, de pl az infó nem nagyon fog érdekelni. Tanultam jogi informatikát is meg sima (szerkesszünk a Word-bent) is. Szóval a tanár jóindulata lesz a mérvadó. Hát igen, mert ahogy elnézem az első félévben döntő többségben lesznek azok a tárgyak, amit már a jogon tanultam.

2011. febr. 10. 17:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!