Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » E felvételikor kéri a középisk...

E felvételikor kéri a középiskolai tanulmányokat igazoló dokumentumot, az egészet el kell küldeni, vagy csak az utolsó évet?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Azokat az éveket kell beküldened, amelyekből szeretnél tanulmányi pontot számíttatni.

Tehát egy átlagos középiskolába az utolsó 2 évet mindenképp, hiszen a matekot, törit, magyart és nyelvet az ember végig tanulja. Viszont ha olyan a szabadon választott tárgyad, amit utolsó két évben már nem tanultál, akkor korábbi év(ek)et is be kell küldened. A lényeg az, hogy a tárgyból kapott utolsó két év végi jegyed igazolva legyen a megfelelő év végi bizonyítvánnyal.


Egyébként a felvételit meg lehet csinálni középiskolai bizonyítvány beküldése nélkül is, de csak akkor, ha mindenképp duplázni szeretnél (ekkor csak a két felvételi tárgyat fogják figyelembe venni, az év végi jegyeket és a többi érettségit nem). Ugyanis a középiskolai végzettséget az érettségi bizonyítvány önmagában is igazolja.

2011. febr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, lenne még egy kérdésem. A határidő feb. 15 ez azt jelenti, hogy még aznap is elküldhetem a felvételim, vagy ekkorra kell beérkeznie a dolgoknak. Ha pl.: hétfőn tudom csak feladni postára, az nem érkezik meg keddre. Ez baj?
2011. febr. 10. 23:37
 3/4 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy 15-én kell feladni a dolgokat. Viszont e-felvételinél 15-én éjfélig kell minden adatodat véglegesítened, és 23-ig kell feladnod a hitelesítő lapot (vagy ügyfélkapuval hitelesíteni).
2011. febr. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi mindent
2011. febr. 13. 00:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!