Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meddig fizeti az állam a...

Meddig fizeti az állam a középiskolai tanulmányokat?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm most lesz 18 éves és most fejezte be a középiskola első osztályát. Érdekelne, hogy meddig fizeti az állam a középiskolai tanulmányait?
2010. jún. 8. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, meddig lehet nappali tagozaton középiskolába járni, a törvényi szabályozást nem ismerem. Viszont a hasonlóan tehetséges fiataloknak az iskola fel szokta ajánlani az esti/levelező tagozatot (tanköteles korukig), utána pedig egyszerűen kipenderíti őket, mert ha önhibájából adódóan teljesít ilyen jól, akkor nem sok szükség van rá.
2010. jún. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Úgy tudom hogy valami 30 év körül vonják meg a támogatásokat. Onnantól magadnak kell finanszírozni a tanulmányaidat. De tényleg valami nagyon magas a korhatár. Persze nem biztos, az is lehet, hogy 28 év, nem tudom biztosan, mert nem emlékszem. Nekem nappali tagozaton 9-ik osztályba egyszer volt egy 23 éves lány osztálytársam. Letette az általánost, utána beiratkozott szakiskolába, ott letette a szakmát, de aztán kötelezővé tették a szakmához az érettségit, ezért utólag kellett beiratkoznia középiskolába. De őt is támogatta az állam, ahogy minket is. Bár neki is ajánlotta az igazgatónk az esti tagozatot, de nem élt vele, mert nem dolgozott, így végül nappalira iratkozott be.
2010. jún. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat:)

Csak a szomszéd lány most lesz 18 éves és érdekelt, hogy meddig fizeti az állam ezt a csodálatos teljesítményét, hogy jobbra balra bukdácsol :S

2010. jún. 8. 23:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!