Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Szerintem az éneket, a rajzot, a technikát, és még talán a tesit nem kéne tanítani. Úgy értem pl. az, hogy ki mennyire tud énekelni, csak tehetség kérdése. Mondjuk az elméleti részt megtaníthatják, de annak semmilyen értelme nincs, hogy arról énekelünk, hogy a mandulafának a mandulája beleesett a Tiszába. Viszont az elméleti rész is hanyagolható, mert ha valaki esetleg zenész akarna lenni, akkor az úgy is jelentkezik a zeneiskolába, ahol mindent megtanul. Az én szüleim sem emlékeznek már az iskolában tanult dolgokra ( mármint énekből ) de nincs is rá szükségük. Én is elénekeltem egy dalt, mert feleltünk. De mivel nem találtam el a hangokat, csak 4-es lett. Tehetek én arról, hogy nem születtem tehetségesnek éneklés terén? Vagy a rajz... Van, aki tud rajzolni, van aki nem. Az egyik ismerősöm kitűnő tanuló lenne, szín 5-ös. De rettenetesen rajzol, abból hármas lett. És, hát így már nem is kitűnő. A tesi pedig, igaz, hogy fontos, mert egészséges, kell is! De az, hogy amiatt romlik valakinek az átlaga...

Nem hiszem, hogy egy ügyvédnek, vagy egy orvosnak 100 fekvőtámaszt kell csinálnia. Azon a véleményen vagyok, hogy tartsák meg ezeket az órákat, osztályozzák is. De ne egyszerre a többi tantárggyal. Legyenek ezek egyfajta szakkörök, amik ugyanúgy működnek, mint a tanítási órák. És nem kerül be a bizonyítványba, hanem mondjuk aki 5-ös lesz, az "jutalmat" kap. Pl. könyvet. Ezzel inspirálnák a gyerekeket, mindazonáltal nem vennék az alapvető tantárgyak közé.


Ki mit gondol erről?


12/L


2011. febr. 4. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Én 8.os vagy és így látom:

TEsire szükség van mert mozogni azt kell és ez legalább kötelező

EZek a szakkörök csak addig jó amíg nem kell sokat tanulni-alsóbb osztályokban

Szerintem választani kéne a diákoknak év elején hogy ének vagy rajz legyen

a többség nyerne és 1 órával kevesebb amit értelmesebbre lehetne használni(matek,kémia)

Nálunk az énektanárnál nem kell énekelni dolgozatnál kimásoljuk a könyvből és az osztály 1-2 emberen kívül kitűnő:)Csak elmélet van

Ja és nem mindenki akar ügyvéd vagy orvos lenni

Ja és hatodikban nem nehéz kitűnőnek lenni

2011. febr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ennyiből ne tanuljunk természettudományokat se,kit érdekel a fizika?-alapon.Neked jó lenne,ha nem lennének ezek a lazás tantárgyak,hanem lenne napi 2 matekórád meg minden össze lenne sűrítve? Az művészet/tesitanárok között vannak bukott sportolók,művészek,akik a saját sikertelenségük miatt szeretik szivatni a diákokat.Nekem is mindig 4esem volt rajzból középiskolában,általában azon múlt az ösztöndíjam.Általánosban dettó ez volt tesiből.Ezzel nem kell foglalkozni.Senkit nem érdekelnek a készségtantárgyak a felvételinél.Kitűnőnek lenni szerintem nem mindig kifizetődő.
2011. febr. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi, hogy megosztottátok a véleményeteket! :)
2011. febr. 4. 18:19
 4/7 anonim válasza:

Teljesen igazad van! Csak ámulok-bámulok, hogy mennyire értelmes valaki 12 évesen :D

Tényleg, ez csak tehetség kérdése. Inkább a matek, magyar, és az ilyen tantárgyakat kéne jobban tanítani, mert hát, nem nagyon tudják a mai fiatalok...

Úgyhogy igazad van!


Ja és az elsőnek:

Az ügyvéd, orvos csak példa volt. :) Nem kell ennyire komolyan venni. Azért írta azt, mert az a "legjobb" munka.

És 6.-ban nem olyan könnyű kitűnőnek lenni! Te az voltál? Mondjuk meglehet, de akkor sem mindenkinek. Nálunk senki sem volt az. És igen, valaki az ÉNEK miatt. :(

2011. febr. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

:D

Hát nagyon köszönöm, de nem igazán vagyok értelmes. Szerintem...


És köszi a véleményt ( ami egyezik az enyémmel ) :D

2011. febr. 4. 18:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen kitűnő vtam 6.ban:)

És nem értettem félre tudom azok nagyon jó munkák

Én is utálom ezeket a kézségtárgyakat

Nem mind1 hogy kitűnő vagy vagy 1 négyesed van?

2011. febr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nos, én 8.-os vagyok, és elég sokáig én is pont így gondoltam ezeket a dolgokat, mert borzalmas a hangom, nem tudok rajzolni, ráadásul tesiből is gyenge vagyok. (egyébként mindenből 5-ös vagyok, ezekből is, csak éppen nem szerettem őket egy darabig) De aztán elkezdett megváltozni a véleményem. Rájöttem, hogy nem véletlenül vagyok 5-ös belőlük, annak ellenére, hogy utálom ezeket a tárgyakat. Azért vagyok 5-ös, mert próbálkozom. Éneken nekünk nem kell jegyre énekelni, mert az tényleg nem fair. Viszont szerintem a kottázást igazán nem nehéz megtanulni, minden órán arra kapunk potyaötösöket, hogy leszolmizáltunk vagy lekottáztunk egy dalt. Az ilyeneket tényleg csak azok rontják el, akik nagyon lusták, mert folyton ott van előttünk a puska, tehát meg lehet csinálni, csak akarni kell. És van, aki énekből is 3-as...

A rajz is olyan, hogy a tanárom tisztában van vele, hogy nem születtem Picassonak, de próbálkozom. Legjobb tudásom szerint igyekszem megoldani a feladatot, és ezt értékeli. Van olyan osztálytársam, aki (szerintem) elég jól rajzol, nagyon aprólékos, meg minden, viszont iszonyú makacs, és nem hajlandó azt rajzolni, amit a tanár mond, ha nem tetszik neki, és persze általában nem tetszik neki... Nos, mondanom sem kell, nem is 5-ös, annak ellenére, hogy jól rajzol.

A tesivel kapcsolatban még ma is vannak ellenérzéseim, mert azt viszont tényleg megalázónak tartom, hogy ott kell az összes osztálytársam előtt szerencsétlenkednem, botladoznom... De. Erre is érvényes, hogy mindig négyes-ötöst kapok, mert a tanár látja rajtam, hogy gyakorolok, próbálkozom felmászni a kötélre, még egyszer megpróbálom a fejenállást, addig dobok kosárra, míg bele nem találok, stb. És neki ez számít. Megadta az 5-öst félévkor, pedig nem álltam teljesen 5-ösre. De mivel az úszás órákat se lógtam el olyan indokkal, hogy "begöndörödik a szépen kivasalt hajam", ezért tudta, hogy én nem lusta vagyok, hanem béna, ez van.

Meg még a másik dolog, hogy azért a legtöbb tanárnak nem kőből van a szíve. Ha valaki egyébként nagyon jól teljesít mindenből, de tényleg mindenből, akkor mindig megadják az ötöst, hogy ne rondítsák el a kitűnőjét.

2011. febr. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!