Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jár a dadogásért az egyetemen...

Jár a dadogásért az egyetemen többletpont?

Figyelt kérdés
Nem,nem dadodogok.Nem,nemkell a többletpont mivel már egyetemista vagyok.Csak pusztán érdekel hogy el e lehetne intézni vagy valami(ha már minden hülyeségért lehet többletpontot kapni:P )
2011. febr. 3. 21:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Ugye ez csak vicc?? NEM KAPNAK!!!!:)
2011. febr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szép is lenne! Meg kell az anyagot tanulni, és rendes érettségit írni.
2011. febr. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

"Szép is lenne! Meg kell az anyagot tanulni, és rendes érettségit írni."

Kár, hogy ez jelenleg nincs így, és minden szarért pluszpontot lehet kapni...

2011. febr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

Nem jár érte.

De kicsit elkanyarodva a témától, szerintem az lenne a logikus, ha diszlexiáért és hasonlókért MÍNUSZ pontokat adnának, mert aki írni-olvasni sem tud, annak semmi keresnivalója sincs egy egyetemen. Felháborító, hogy a mai Magyarországon sok diáknak jobban megéri hülyének tettetnie magát, mint rendesen tanulni és a felvételi rendszer még nekik kedvez.

2011. febr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Ahá, szerinted egy diszlexiásból nem lehetne egy jó mérnök, vagy matematikus, egy diszkalkuliásból pedig bölcsész. Nem hülyék, csak tanulási zavarosak.
2011. febr. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%

Egyébként úgy tudom, hogy a dadogásért jár a pluszpont. Irigyled? A dadogók nehezen beszélnek, sokszor minden szóért meg kell küzdeniük. Egy dadogó szívesen cserélned veled.


Még aki pontokatvenne el a fogyatékosoktól: ezzel csak a hátrányukat növelnéd, még nehezebb helyzetbe hoznál amúgy is nehéz helyzetben levő családokat.

2011. febr. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
77%
Az lenne az igazságos, hogy egy bizonyos mennyiségű, a fogyatékosokért végzett munkával az épek is megszerezhetnének annyi pontot, mint amennyit a fogyatékosságért adnának.
2011. febr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Oda akartam kilyukadni, hogy az ilyen-olyan jogcímen pluszpontokat kapó diákok nagy része (szerintem minimum 70%-a) csak megjátssza a helyzetét.

Ki ne hallott volna olyan esetről, amikor valaki egész életében elő sem vette otthon a matekkönyvet (mondván, hogy utálja a tárgyat), ezért végig bukdácsolt (lustaságból és nemtörődömségből!), de amikor megtudta, hogy lehet ilyen hülyeségekért pluszpontot kapni, már rohant az igazolásért (hülyének pedig könnyű tettetni magukat).

Vagy ott van a szociális helyzet. Nem egy ismerősöm lett bejelentve a nagyszülőkhöz úgy, hogy a szülők hivatalosan(!) kitagadták őket, így jár nekik ingyen könyv, felvételi pluszpont, az egyetemen pedig a tanulmányi ösztöndíjnál sokszorta zsírosabb ösztöndíj... De említhetném a "papírvállásokat" és "vállalkozó apukás" (papíron minimálbért, a valóságban havi félmilliót keres; anyuka "munkanélküli", a valóságban pedig főállású kozmetika és pláza látogató) gyerekeket is.


Szóval, én ezért szüntetném meg az egész rendszert úgy ahogy van, mert ez nem a fogyatékosok felzárkóztatásáról szól, hanem arról, hogy ki tud pofátlanabbul csalni.

Ha rajtam múlna pluszpont csak tanulmányi/sport versenyekért, nyelvvizsgákért és emelt érettségikért járna, a szociális helyzetért pedig semmilyen pluszpontot nem adnék, csak maximum ingyenes étkezést a menzán és ingyenes KÖNYVTÁRI könyveket (amiket ugyanolyan állagban kellene visszaadni, mint amilyenben megkapták).

2011. febr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!