Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki kell iratkoznom, hogy...

Ki kell iratkoznom, hogy költségtérítésere legyen esélyem?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy tavaly felvételiztem orosz szakra, de nem vettek fel csak informatika könyvtárra (2. hely anyám unszolására -.-). Idén újrafelvételizek, mert nem szerettem meg ezt a szakot. Ezt félévemet passziváltattam már.
2011. febr. 2. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, a legjobb, ha kiiratkozol onnan, ahová már nem akarsz járni.
2011. febr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy.

Akár be vagy iratkozva, akár nem, beadhatod a felvételit és fel is vehetnek. De ha tudod, hogy biztosan nem akarod azt a szakot csinálni, ahol vagy, akkor tényleg jobb kiirtakozni.

2011. febr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, de már csak azért is jobb kiiratkozni, ha nem is jársz be, mert ha most államin vagy, akkor pörögnek az államilag támogatott féléveid, amíg az egyetem magától ki nem rak, és az 1-2 félév is lehet. Később pedig ez rosszul érinthet, ha esetleg újra államira akarsz menni.
2011. febr. 3. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
(Kiegészítés: persze csak akkor pörögnek az állami félévek, ha nem passziválod az aktuális félévedet, viszont max. 2-t lehet egymás után + ha nem is jársz be egyáltalán, esetleg elfelejted, és az automatikusan aktív lesz.)
2011. febr. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ráérsz kiiratkozni amikor már felvettek az új szakra. még csak passzíválnod se kell ezt a félévedet. én is így voltam, de simán aktív maradtam és felvettem minden hónapba a szoctámot. :-D
2011. febr. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Persze, lehetsz aktív és veheted fel a szoctámot, de amikor majd emiatt elfogynak az államilag finanszírozott féléveid, akkor lehet fizetni a több százezres költségtérítést.
2011. febr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sokan nem tudják sajnos, hogy összesen (tehát akárhány egyetemen, akárhány szakon, stb.) 12 államilag támogatott félév van az alap+mesterképzésre, ha ez elfogy, akkor marad a költségtérítéses, vagy az ember elbúcsúzhat a felsőoktatástól.

Nyilván ebbe a számba csak az aktív félévek számítanak bele, attól viszont teljesen független, hogy van-e tárgyad felvéve, és ha igen, mennyi.

Szóval nagyon helyesen írja az utolsó, most élvezed a szoc.támot, de immár 1 félévvel kevesebb időd van.

2011. febr. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!